04. 12. 2017

Opava šlape, veze výhru z Ústí

Sice se Opava v Ústí nad Labem rozjížděla pomaleji, nakonec veze domů vítězství. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší.

Sice se Opava v Ústí nad Labem rozjížděla pomaleji, nakonec veze domů vítězství. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší.

Opava se ze začátku na palubovce Slunety hledala, moc ji to nešlo. „Nezačali jsme dobře. Naštěstí soupeř toho až tak nedokázal využít. Chyběla mu trpělivost,“ řekl opavský trenér Petr Czudek. Během druhé desetiminutovky šla Sluneta do desetibodového vedení. S hostujícím týmem to moc růžově nevypadalo. Jenomže Vašek Bujnoch se trefil z perimetru a tím jako by vlil hostům novou krev do žil. Závěr prvního poločasu se hrál podle našich not. Radovan Kouřil snížil na rozdíl jediného bodu. Opava těžila ze zónové obrany, na kterou domácí těžko hledali recept.

Ve druhém poločase Opava kralovala. „Zlepšili jsme obranu, hráli naši hru. Dvě trojky Martina Gniadka soupeře definitivně zmrazily. Za vítězství jsem moc rád,“ zakončil Petr Czudek.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Opava 70:80 (20:18, 36:35, 48:55)

Body: Robinson 25, Pecka 14, Singletary 8, Svejcar 7, Šmíd 6, Šotnar 5, Šteffel 3, Votroubek 2 - Gniadek 18, Kvapil 11, Bujnoch a Šiřina po 10, Kouřil 9, Dragoun a Klečka po 8, Jurečka 6. Fauly: 20:21. TH: 17/10:14/22. Trojky: 6:8. Doskoky: 36:32. Diváci: 975.