• Novinky
  • Opava slaví druhou výhru v sezoně, zdolala pražskou Slavii

08. 10. 2022

Opava slaví druhou výhru v sezoně, zdolala pražskou Slavii

Opavští basketbalisté si připsali druhé vítězství v sezoně, když na domácí palubovce porazili nováčka soutěže pražskou Slavii. Pod výhru 86:71 se podepsal výraznou měrou Dontay Bassett.

Zápasový účet otevřel domácí Mokráň. Sešívaní dokázali rychle odpovědět a po trojce Dworského poprvé vedli – 7:9. Opavští odpověděli stejnou mincí. Prosadil se kapitán Šiřina. Z perimertu se o pár chvilek později prosadili také Bassett se Švandrlíkem a favorit šel do pětibodového vedení – 17:12. Na druhé straně se prosadil košem s faulem Pumprla – 17:15.

Ve druhé čtvrtině se Opava prezentovala čtyřmi trojkami v řadě. Dvakrát se trefil Švandrlík, jednou Jurečka s Kouřilem a dvouciferné vedení bylo na světě. Pražané čekali na koš skoro čtyři minuty. Čekání ukončil Dworsky, který si zapsal koš s faulem. A když se trefil z perimetru Pumprla bylo to o šest. Opavským to v této pasáži padalo z dálky. Další trojku zapsal Bassett – 34:25. Slezané hru kontrovali a dále si drželi slušnou úspěšnost trojek.

Po přestávce pokračovala Opava nadále ve své dominanci. Jenomže přišlo čtvrté hrací období a Sešívaní začali kousat. Na chvíli se do zápasu vrátili, když se přiblížili na devět bodů. Opavští ale drama nepřipustili a připsali si druhé vítězství v sezoně.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SK Slavia Praha 86:71 (19:17, 48:29, 72:54)

Body: Bassett 22, Šiřina 16, Mokráň 14, Švandrlík 13, Jurečka 10, Kouřil 5, Slavík 4, Kvapil 2 - Páleník 15, Rožánek 13, Pumprla 12, Dworsky 10, Bruner 8, Pumprla 7, Jelínek 6. Rozhodčí: Hruša, Jedlička, Melichárek.

TH: 15/24:10/12. Trojky: 13/38:9/25. Doskoky: 47:37. Fauly: 18:22. Diváci: 1012.