26. 10. 2022

Opava slaví první výhru v Evropě

První vítězství ve FIBA Europe Cupu slaví opavští basketbalisté. Slezané ve středu na domácí palubovce zdolali slovenské Levice 80:70.

Opava měla výborný vstup do zápasů. Pět bodů v řadě udělal Slavík. Následně dal trojku s faulem Zbránek a když Slezané vedli 11:0, vzal si hostující kouč time.

Slovenský celek čekal na první bodový zápis skoro čtyři minuty. Ovšem Freeman započal cestu za vymazáním opavského náskoku. Po trojce Kněževiče to bylo 12:10. Opavský celek znovu odskočil. Ovšem po trojce Mc Calluma to bylo jen o bod – 16:15. Time se vzala domácí lavička.

V úvodu druhé desetiminutovky netrefil z perimetru Švandrlík a na druhé straně Freeman poslal hosty poprvé do vedení. Jak se ukázalo, šlo jen o chvilkovou záležitost. Kouřil s Kvapilem vrátili Opavským vedení zpět. Po Kouřilově trojce to bylo 30:21. Po Šiřinově nesportovní chybě selhal na šestkách Kněževič a skóre se neměnilo. A vzápětí svého spoluhráče napodobil Laporník. Šestková mizérie Patriotů pokračovala. Ani jeden trestný hod neproměnil Freeman. Když přece jenom hosté trošku z opavského náskoku umazali, přišla rázná odpověď, jako například v podobě trojky Bassetta. První poločas nakonec Opavští vyhráli 37:31.

Opava sice inkasovala první koš ve druhém poločase, pak ale nasadila k trháku. Díky dvěma trojkám Mokráně vedla 48:33. Slezané na palubovce kralovali. Po Švandrlíkově trojce to bylo 57:41. Opavští byli v laufu. Kouřil nahrával Kvapil zpod koše zakončil – 61:21.

Ve čtvrté desetiminutovce domácí trochu polevili a nechali soupeře snížit na rozdíl deseti bodů.

BK Opava - Patrioti Levice 80:70 (16:15, 37:31, 64:45)

Body: Bassett 17, Mokráň 16, Kouřil 10, Švandrlík 8, Zbránek 8, Šiřina 7, Jurečka 6, Slavík 5, Švandrlík 3 - Freeman 18, Bachan 11, McCallum 10, Lapornik 10, Wade-Chatman 8, Bojanovský 6, Kneževič 5, Kovac 2.

Rozhodčí: Rutesic, Faur, Kapitany. TH: 15/20:18/28. Trojky: 11/28:6/23. Doskoky: 39:32. Fauly: 27:19. Diváci: 1081.