23. 11. 2022

Opava slaví třetí výhru v poháru

Opava zvýšila naději na postup do další fáze basketbalového FIBA Euro Cupu. Slezané na domácí palubovce porazili Balkan 83:69. Před posledním zápasem v Levicích tak mají postupový osud ve svých rukou.

O první změnu skóre se postaral Balkan. Poté, co domácí nedali koš Bassettem trefil se na druhé stranně zpod koše Dimitrov. Ani druhý útok domácím nevyšel, úspěšní ale nebyli ani Bulhaři a Šiřina trojkou dal vedení Slezanům. Opavští se následně pokoušeli o trhák, žel neúspěšně. Na 9:9 srovnával trojkou Zahariev. Závěr úvodní desetiminutovky patřil Opavským. Nejdříve se z perimetru trefil Švandrlík a chvíli na to se blýskl hezkým obranném zákrokem Dragoun. Poslední slovo měl Mička, který nejdříve vybojoval ztracený balon a navrch přidal trojku s klaksonem.

Ve druhé čtvrtině dával Mička na 25:16. Za hosty stahoval košem s faulem Suarez a když přidal Balkan další dva body, bylo to 25:21. K vidění byla pasáž, ve které body nepadaly. Střelecké mlčení protrhl trojkou Zbránek – 28:21. Opava se rozehrála k slušnému výkonu, který korunoval trojkou Zbránek – 37:26. Botegrav snížil trojkou Zaharieva. První poločas pak trojkou s klaksonem ukončil Mokráň – 42:33.

Ve druhém poločase si Opava udržovala vedení. Po krásné akci Šiřiny dával zpod koše Zbránek na 48:37. Domácí výběr vycházel z dobré obrany. Když se navíc trefil z trojkové čáry Jurečka, bylo to 51:38. A trenér Dechev si vzal time. Opavské nezastavila ani trojka Diplarose. Naopak, po třech čtvrtinách vedli 62:47. Ve čtvrtém hracím období vedli Opavští už o patnáct bodů. Nicméně bulharský celek se pokusil s výsledkem něco ještě udělat. Vítr z plachet jim vzal trojkou Zbránek a hala skandovala: To je ono! Opavští nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. Škoda jen, že nedali o dva body více. Mohli tak před posledním utkáním v Levicích vést skupinu.

BK Opava - BC Balkan 83:69 (21:14, 42:33, 62:47)

Body: Zbránek 16, Švandrlík 11, Jurečka 11, Mokráň 10, Kouřil 10, Bassett 7, Mička 5, Slavík 4, Kvapil 4, Šiřina 3, Farský 2 - Godfrey 18, Suarez 13, Zahariev 10, Ivanov 9, Grozev 7, Diplaros 4, Pishtikov 3, Gavalyugov 2, Dimitrov 2, Foster 1.

Rozhodčí: Perlic, Nagy, Mikulić. TH: 9/13:14/22. Trojky: 14/37:7/25. Doskoky: 38:33. Fauly: 22:19. Diváci: 975.