07. 11. 2015

Opava splnila roli favorita

Basketbalisté Opavy mají další skalp v letošním ročníku Kooperativa ligy. Na domácí palubovce si poradili s pražskými Vysokoškolák

Basketbalisté Opavy mají další skalp v letošním ročníku Kooperativa ligy. Na domácí palubovce si poradili s pražskými Vysokoškoláky. Domácím vyšel výborně vstup do druhého poločasu, ve kterém zasadili soupeři rozhodující úder.

Opava se v prvním poločase několikrát pokoušela o trhák. Vyskoškoláci se ale dokázali vždy bodově dotáhnout. Během úvodní dvacetiminutovky musel odstoupit ze hry Filip Zbránek. "Filip má virózu, chtěl to zkusit ale nešlo to, ale díky za jeho minuty," řekl opavský kouč Petr Czudek.

Do třetí desetiminutovky vstoupila Opava výborně, vycházela z kvalitní obrany. Hostům to přestalo padat a domácí udělali šňůru 15:0, která byla pro další vývoj rozhodující. "Vložili jsme vše do obrany. Nejdůležitější bylo, že jsme nenechali soupeře snad šest minut skórovat. Udělali jsme šňůru 15:0 a uklidnili se," podotkl Petr Czudek. "Soupeř nesložil zbraně, i když prohrával o dvacet. Vítězství bylo upracované, ale jsem za něj rád, stále se nám kupí nemoci a zranění, semkli jsme se a statečně s tím bojujeme," dodal. "Opava hrála velmi dobře v obraně. Naše hra měla výkyvy, pořád jsme dotahovali soupeřovo vedení, což nás stálo hodně sil. Domácí vyhráli zaslouženě," řekl jeden z hostujících trenérů Pavel Miloš.

BK Opava - USK Praha 80:62 (19:13, 34:29, 57:41)

Body: Šiřina 20, Gniadek 16, Blažek 14, Cvek 10, Kramný 7, Dragoun 6, Vlček 4, Kvapil 2, Jurečka 1 – Bohačík 14, Josipović 13, Křivánek 11, Feštr 6, Slavík 5, Mareš 4, Alič 3, Štěrba, Grunt a Šafarčík 2. Rozhodčí: Matějek, Paulík, Holubek. Fauly: 25:26. TH: 20/29:17/25. Dvojky: 24/41:18/36. Trojky: 4/13: 3/14. Doskoky: 31:21. 5. Chyb: 40. Vlček – 22. Mareš, 40. Alič. Diváků: 1263. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina.