06. 11. 2018

Opava statečně začala, pak ji favorit přehrál

Výborně jsme úterní zápas proti PAOK Soluň začali. Bohužel na výhru to nestačilo.

Výborně jsme úterní zápas proti PAOK Soluň začali. Bohužel na výhru to nestačilo. Favorizovaní Řekové se rozjeli. Ještě do poločasu výsledek otočili a nakonec vyhráli.

Opava nenastoupila v kompletním složení. Chyběli marodi Václav Bujnoch s Rostislavem Dragounem. To se ale do začátku vůbec neprojevilo. Domácím to padalo z dálky. Trojkově se prosadili Zbránek, Šiřina, Gniadek a Klečka. „Začátek jsme měli snový. Mít trojky 9/9 se hned tak nevidí,“ podotkl trenér Petr Czudek. „Vytvořili jsme si čtrnáctibodový náskok. Bohužel, jak rychle jsme ho udělali, tak rychle jsme o něj přišli,“ pokračoval kouč.

Ještě do poločasu hosté vedli. „Soupeř přitlačil v obraně, my jsme dělali mentální chyby, které PAOK trestal. Nedal dýchat naším rozehrávačům a to byl náš problém,“ přiznal Filip Zbránek.

„Výsledek vypadá jasně, ale nebylo to jednoduché utkání. Celý zápas jsme museli hrát soustředěně,“ přiznal hostující křídelník Yanick Moreira. „Pro nás je to důležité vítězství,“ řekl ještě.

V hale byla více než stovka řeckých fanoušků, kteří byli součástí skvělé atmosféry. „Víc takových zápasů. Fandila celá hala, což je skvělé,“ pochvaloval si Zbránek. Kouč PAOK Ilias Papatheodorou utkání viděl takto: „Opava měla výborný začátek, museli jsme zabrat v obraně. Po přestávce se nám podařilo kontrolovat doskok. Děkuji fanouškům za skvělou atmosféru.“

BK Opava – PAOK Soluň 69:94 (31:24, 45:47, 60:74)

Body: Šiřina 14, Klečka 13, Gniadek, Zbránek po 11, Švandrlík 10, Kvapil 6, Kouřil, Slavík po 2 – Goss 18, Athinaiou 17, Moreira 15, Margaritis 14, Jones 7, Zaras 6, Koniaris 5, Chrysikopoulos 4, Garrett, Tepic po 3, Schizas 2. Rozhodčí: Krejič, Davydov, Salinš. Trojky: 12/35:16/30. TH: 3/7:6/11. Doskoky: 37:34. Fauly: 15:18. Diváci: 1 875.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.