27. 04. 2023

Opava třetí zápas nezvládla, Brno kralovalo

První domácí zápas čtvrtfinálové série opavským basketbalistům nevyšel. Slezanům nešlo vůbec nic a jasně prohráli, a to 73:107. V pátek se hraje znovu.

Opavě nevyšel vůbec vstup do zápasu. Brno se ujalo vedení trojkou Pointera. Naopak Opavským střelba příliš nešla. První body zapsal Gniadek z čáry trestného hodu. Šiřina snížil na 4:9. Jenomže hosté zapsali díky Poitnerovi a Chatmanovi další dvě trojky a vedli 15:4.

Domácím nešlo vůbec nic. Po pěti minutách svítil na ukazateli skóre stav 4:20. Až v šesté minutě se ujala trojka Mokráně. Necelé tři minuty před první čtvrtinou dával Culpepper na 12:27. Chvíli na to sestřelil Krakovič Šiřinu. Opava tento zákrok potrestala čtyřmi body – 17:27. První čtvrtinu nakonec Brno vyhrálo 31:19.

V úvodu druhé desetiminutovky dal tři body v řadě Šiřina. Následně zpod koše snižoval Slavík na 24:31. A Slavík byl znovu úspěšný, to když balon vybojoval Farský. Brno se prezentovalo tvrdou hrou a za ní bylo trestáno. Po šestkách Farského to bylo jen o tři. Slavík si došel pro koš s faulem a bylo srovnáno. Brno si vzalo vedení zpět. Po chybné komunikaci na opavské straně dával Půlpan na 36:42. Za Slezany odpověděl trojkou Šiřina. Závěr poločasu patřil Brnu, které si dvouciferné vedení vzalo zpět.

Vstup do druhého poločasu neměli Opavští dobrý. Stačila chvilka a Jihomoravané vedli už o 16 bodů. Opavští se nemohli chytit. V jednu chvíli už to bylo o dvacet. Opavským pomohly čtyři trojky v řadě – 61:70. Bohužel pro domácí, favorit se dokázal opět nakopnout. Puršl dal trojku a Brno vedlo 77:61. Hosté už zápas nepustili.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Basket Brno 73:107 (19:31, 41:52, 63:77)

Body: Šiřina 26, Farský 12, Slavík 11, Gniadek 6, Mokráň 6, Švandrlík 5, Jurečka 5, Carl 2 - Culpepper Sr. 23, Chatman 16, Pointer 15, Puršl 13, Půlpán 12, Šmits 9, Krakovič 6, Bálint 4, Kámík 4, Dáňa 3, Nečas 2.

Rozhodčí: Hruša, Pokorný, Vošahlík. TH: 31/37:18/23. Trojky: 6/36:11/26. Doskoky: 32:45. Fauly: 25:22. Diváci: 2450. Stav série: 2:1.