12. 12. 2020

Opava udržela domácí neporazitelnost

Basketbalisté Opavy zvládli čtrnácté kolo soutěže.

Basketbalisté Opavy zvládli čtrnácté kolo soutěže. Na domácí palubovce porazili Kolín 82:72. Tentokrát jim to ale tolik nešlo, na výhru se docela nadřeli. Tradičně je držel Jakub Šiřina, autor dvaatřiceti bodů.

V Opavě to ze začátku příliš nepadalo. Domácí dokonce na první koš čekali skoro pět minut. Kolín si vypracoval náskok. Z něj začal ukrajovat tradičně Šiřina, kterému to opět lepilo. Ve druhé čtvrtině proměnil jednu šestku a srovnal na 18:18. Kolín ale Opavu přes sebe nepustil. Po trojce Číže šel do vedení 28:24.

Nicméně ve druhé polovině druhé čtvrtiny se prosadil Slavík a Slezané poprvé vedli. Po koši s faulem v podání Šiřiny už výběr trenéra Petra Czudka vedl 35:30. Za první půli dal kapitán Opavy devatenáct bodů.

Na začátku druhého poločasu dal trojku Číž a hosté znovu vedli – 35:37. Vyrovnaný basketbal pokračoval. Favoritovi vrátil vedení trojkou Jurečka. Na druhé straně stejnou minci oplácel Wallace. Po třech čtvrtinách svítil na ukazateli skóre stav 55:53. Ve čtvrté desetiminutovce se Opava pokusila o trhák, šla na šest bodů, ale Kolín dokázal pěti body v řadě náskok vymazat a trenér Czudek si vzal time. Po něm se blýskli trojkami Zbránek se Šiřinou a když se zpod koše prosadil Zbránek, bylo to 66:58. Po dalších pěti Páleníkových bodech v řadě nebylo o vítězství Opavy pochyb.

Názory trenérů

Fotografie z utkání

BK Opava – Kolín 82:72 (13:16, 35:34, 55:53)

Body: Šiřina 32, Slavík 11, Gniadek 9, Páleník, Zbránek po 7, Jurečka, Kvapil po 6, Švandrlík 4 - Číž 23, Wallace 14, Novotný 11, Jelínek 10, Skinner 6, Machač, Petráš po 4. Rozhodčí: Baloun, Kapaňa, Linhart. TH: 21/13:12/11. Trojky: 7:13. Doskoky: 51:42. Fauly: 20:21.