16. 03. 2016

Opava v Děčíně nezklamala

Opavský tým se představil ve středu v Děčíně. I když prohrál, rozhodně nezklamal.

Opavský tým se představil ve středu v Děčíně. I když prohrál, rozhodně nezklamal. Kluci hráli v úzké rotaci a o vítězství se rvali do samotného závěru.

Už v týdnu bylo jasné, že na sever Čech v úzké rotaci. K dlouhodobě zraněným nemohl trenér Petr Czudek počítat s Radimem Kramným, Honzou Lyčkou a Mirkem Kvapilem. Použitelných hráčů do hry tak bylo pouze sedm. „Nedá se nic dělat, budeme hrát v úzké rotaci a pokusíme se v Děčíně vyhrát,“ řekl před utkáním trenér Petr Czudek.

Opava nehrála v první čtvrtině špatně, dokonce ji vyhrála. Jenomže ve druhé desetiminutovce si nechala Válečníky utéct na devět bodů. „Škoda druhé čtvrtiny, stálo nás pak hodně sil se do utkání zpátky vrátit,“ litoval trenér BK Opava Petr Czudek.

Ve druhém poločase bodové manko hostů ještě více narostlo, zdálo se, že Děčín míří za vítězstvím. Opak byl pravdou. Hosté se rvali o každý balon, manko umazali. K velkému výkonu se rozehrál Filip Zbránek, který si do statistik připsal devatenáct bodů a sedm doskoků.

Ve čtvrté čtvrtině se  podařilo Opava vyrovnat na 71:71, bohužel pak zakončil Pomikálek a Vyoral trojkou navýšil vedení Děčína na pět bodů. „Tady to byla velká škoda. Myslel jsem si, že za stavu 71:71 to nějak ukopeme, bohužel už nám došly síly,“ přiznal křídelník Viktor Cvek. „Škoda, že jsme neubránili v závěru tři útoky domácích, mohlo to dopadnout pro nás lépe. Kluci se vydali na maximum. Soupeři se vyrovnali v bojovnosti, nemohu jim nic vytknout,“ uzavřel Petr Czudek.

BK Armex Děčín - BK Opava 90:82 (16:19, 40:31, 63:54)

Body: Vyoral 18, Pomikálek 15, Šiška 11, Kroutil, Houška a Stria 10, Landa 9, Jelínek 6, Bažant 1 - Šiřina 21, Zbránek 19, Blažek 12, Vlček 9, Cvek 8, Jurečka 7, Gniadek 6. Rozhodčí: Hruša, Vondráček, Baloun. Chyby: 24:24. TH: 17/19:22/29. Dvojky: 23/37:15/33. Trojky: 9/25:10/23. Doskoky: 34:32. Pět chyb: 40. Vyoral - 34. Gniadek