04. 11. 2017

Opava v dramatické koncovce nestačila na Olomoucko

Opavští basketbalisté byli v dalším klání Kooperativy NBL proti Olomoucku papírovými favority.

Opavští basketbalisté byli v dalším klání Kooperativy NBL proti Olomoucku papírovými favority. Svou roli však nepotvrdili a po nepovedeném výkonu odešli z palubovky městské víceúčelové haly poraženi v poměru 86:89.

Duel s Olomouckem jsme nezačali špatně. Několikrát se nám podařilo skórovat, zahodili jsme však i spoustu zajímavých šancí a k vyššímu bodovému odskoku náš tým nevyužil ani zisky míče. Hanáci se dokázali otřepat a po dvou trojkách Michala Křemena dokonce vedli 12:8. Hostující výběr to nastartovalo a po první čtvrtině platil stav 20:25.

Domácím dělal pod košem potíže hlavně urostlý americký pivot Charles Mitchell, jenž se těžko odstavoval od míče a na konto olomouckého výběru přispěl několika dvojkami. Během druhé periody se rozstříleli i další hostující basketbalisté. Z perimetru pálili za tři Sehnal a především Močnik.

Početný zástup diváků v opavské víceúčelovce tak alespoň mohla zahřát povedená akce, po které zasmečoval Miroslav Kvapil. Bránění našemu celku v průběhu první a druhé čtvrtiny nešlo podle představ, čemuž odpovídalo i poločasové skóre 42:47. Opavu držel hlavně Martin Gniadek, který zaznamenal několik důležitých košů a před druhou půli byl se čtrnácti body nejlepším střelcem zápasu.

Ve druhém poločase Opavané nedokázali vybřednout z herní krize. Byť se na začátku čtvrté čtvrtiny vrátili do vedení, brzy o ně opět přišli a po mnoha selháních při střelbě za tři se do sedla dostali opět Hanáci. V nervy drásající koncovce šlo o každý bod a pevnější nervy nakonec měli hosté. Klíčová byla dlouhá přihrávka Michala Křemena na Jona-Christophera Fullera, jenž dokázal zasmečovat a de facto i rozhodnout o vítězství svého týmu. „Bylo to špatné. Před začátkem jsme si řekli, že na ně musíme vlítnout, to se ale nestalo. V obraně to od nás bylo takové laxní a ospalé. Nemohli jsme se chytit,“ komentoval opavský pivot Martin Gniadek, který byl s osmadvaceti body nejlepším střelcem zápasu.

BK Opava – BK Olomoucko 86:89 (20:25, 42:47, 66:67)

Body: Gniadek 28, Bujnoch 16, Šiřina 14, Jurečka 11, Klečka 7, Zbránek a Kouřil 4, Kvapil 2 – Fuller 23, Močnik 20, Mitchel 19, Šepa a Křemen 8, Sehnal 7, Novák 4. Rozhodčí: Hruša, Kurz, Holubek. Fauly: 15:11. TH: 3/8:9/15. Trojky: 9/30:10/29. Doskoky: 30:41. Nejlepší hráč: Jon-Christopher Fuller.