29. 12. 2015

Opava v parádní atmosféře slavila vítězství

Poslední zápas v tomto kalendářním roce nadchl. Opavští basketbalisté v báječné atmosféře porazili svého ostravského rivala.

Plná hala byla natěšena na velké představení. Opava začala dobře, šla do vedení a nic nenasvědčovalo, že by měly přijít nějaké komplikace. Jenomže soupeři se rozstřílel Adam Číž a dá se říci, že na co sáhl, to trefil. A tak se stalo, že hosté najednou drželi osmibodové vedení. Domácí se snažili, trenér Czudek točil sestavou a úspěch se dostavil. Ještě do konce prvního dějství se podařilo Opavským výsledek otočit. Zasloužil se o to Kryštof Vlček. Po přestávce se domácí rozjeli. Hlavně Luděk Jurečka, který dal ve třetí čtvrtině čtyři trojky, a Ostrava šla do kolen.

Opava šla do trháku, a zbytek zápasu si pohlídala. Diváci tleskali hráčům ve stoje. Vyřvali si i Radima Klečku, který tak poprvé v letošní sezoně nastoupil na palubovku. „Opavě jsme dali dárek k dnešním oslavám. Ve druhém poločase nám došly síly. Opava není hloupá, vytvořila tlak na Adama Číže a my jsme úplně odpadli,“ řekl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

„Ze zápasu jsem měl trochu obavy, ale zvládli jsme to. Hráče jsem musel uklidňovat, že musíme pokračovat v naší hře. Rozhodl druhý poločas, bylo vidět, že Ostrava odešla fyzicky a pak i psychicky,“ okomentoval utkání trenér Opavy Petr Czudek

BK Opava – NH Ostrava 92:65 (24:28, 40:38, 69:52)

Body: Šiřina 18, Vlček a Jurečka 15, Gniadek 12, Cvek 10, Blažek 9, Kvapil 8, Dragoun 3, Zbránek 2 – Číž 20, Kerr 16, Bohačík 12, Igrutinovič a Klimek 7, Urbánek 3. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Jedlička. Fauly: 22:16. TH: 12/16:9/18. Dvojky: 22/28:19/31. Trojky: 12/35:6/26. Doskoky: 31:27. 5. Chyb: 31. Zbránek. Diváků: 2112.  Nejlepší hráč: Luděk Jurečka.