30. 11. 2022

Opava v poháru končí, nezvládla čtvrtou čtvrtinu

Opavským basketbalistům poslední zápas FIBA Europe cupu nevyšel. Na palubovce v Levicích nezvládli Slezané čtvrtou čtvrtinu a nakonec prohráli 80:94. Hrdinou zápasu byl slovinský střelec Miha Lapornik, autor sedmatřiceti bodů.

Opava si rychle v Levicích vytvořila pětibodový náskok, a to díky Mokráňovi s Bassettem. Slovenský celek přispěchal s odpovědí, když se prosadil z trojkové čáry Lapornik. Když slovinský střelec proměnil všechny tři šestky, tak Patrioti poprvé vedli. Opavské bodově držel kapitán Jakub Šiřina, který byl při střelbě stoprocentní. Levicím vrátil vedení trojkou Kotásek. Nicméně první desetiminutovku vyhráli Opavští a to i díky trojce Kotáska.

Druhé hrací období otevřel trojkou Švandrlík a když se prosadil Švandrlík, bylo to 28:34. Do sedmibodového vedení poslal Opavské trojkou Šiřina a domácí trenér Michal Madzin si vzal time. Ve 14. minutě dal svou třetí trojku v zápase Lapornik. Opava ovšem kontrovala košem s faulem v podání Švandrlíka – 35:42. A Opavě to šlo taky z dálky. Trojka Mokráně poslala Opavu do vedení 47:38. V závěru prvního poločasu bylo po trojce Švandrlíka na opavské straně ještě veseleji – 42:54.

Druhý poločas odstartoval trojkou Lapornik. Opava ale dokázala rychle zareagovat a po Zbránkově zakončení vedla 60:45. Patrioti se ale nepoložili a během chvilky stáhli opavské vedení na deset bodů – 50:60. Po úseku bez bodového zápisu dal trojku Lapornik. Patrioti stahovali. Po šestkách Kotáska to bylo už jen o čtyři body – 58:62. Domácí přibrzdil trojkou Šiřina. Skóre třetí čtvrtiny uzavřel Bassett – 60:67. Lapornik řádil dál. Jeho trojka znamenala snížení na 70:74. Navíc hned proměnil šestku a bylo to jen o tři. V době největší opavské krize vykouzlil trojku Bassett. Bohužel pro hosty ze stejné pozice pálil úspěšně i Lapornik – 74:77. Freeman dvěma šestkami poslal Levice do vedení a hala byla na nohou. Po další ztrátě Šiřiny dával Feeman na 80:77. Náskok Patriotů rostl, Opavským se přestalo dařit úplně ve všem a domácí mohli slavit postup.

Patrioti Levice - BK Opava 94:80 (26:27, 42:54, 60:67)

Body: Lapornik 37, Freeman 29, Kovac 9, Kotásek 8, Bojanovský 6, Bachan 4, Wade-Chatman 1 - Šiřina 26, Bassett 17, Švandrlík 11, Mokráň 9, Farský 7, Kvapil 4, Slavík 4, Zbránek 2.

Rozhodčí: Sahin, Meszaros, Sakaci. TH: 25/32:15/16. Trojky: 11/32:9/34. Doskoky: 39:31. Fauly: 20:26. Diváci: 1300.