17. 04. 2023

Opava v Praze padla, ve středu se hraje o holý život

Bohužel to nevyšlo. Opavští basketbalisté neuspěli v pondělní odvetě předkola. Na palubovce pražské Slavie prohráli svěřenci trenéra Petra Czudka 87:92.

Série je srovnáná a o postupujícím do čtvrtfinále se rozhodne ve středu v Opavě. Zápas byl od prvních minut vyrovnaný. Sešívání si drželi mírný náskok. Na začátku druhé půle si vzali slovo Opavští, kteří šli i díky dobré trojkové střelbě do šestibodového vedení a vypadalo to, že mají nakročeno k postupu.

Opak byl ale pravdou. Nováčka zvedl exopavský Pavel Pumprla, který se loučil s kariérou. Během utkání se trápil s trestnými hody. V závěru ale exceloval a svému týmu prodloužil sezonu. "S nasazením a bojovností můžeme být spokojeni. Dali jsme do hry i energii. Dobře nám vyšla třetí čtvrtina," řekl po zápase opavský trenér Petr Czudek. "Bohužel ve čtvrté čtvrtině to vzal na sebe loučící se Pavel Pumprla. Dával šestky, trojku, měl zisk," pokračoval v hodnocení trenér BK Opava. "Konec je pro nás smutný. Musíme se z této porážky otřepat. Ve středu hrajeme o všechno. Pokud neuspějeme, sezona nám končí," zakončil Petr Czudek.

Prodej vstupenek na středeční utkání.

Slavia Praha – BK Opava 92:87 (21:16, 45:40, 69:71)

Body: Walton 19, Dworsky 16, P. Pumprla 15, Kheil 12, Rožánek 8, Bernáth 8, R. Pumprla 6, Jelínek 6, Palenik 2 – Gniadek 16, Šiřina 14, Slavík 14, Zbránek 9, Švandrlík 7, Kouřil 7, Mokráň 6, Kvapil 5.

Rozhodčí: Vyklický, Kučírek, Linhart. TH: 17/28:18/21. Trojky: 7:13. Doskoky: 32:39. Fauly: 23:19. Diváci: 683. Stav série: 1:1.