04. 11. 2015

Opava v Prostějově prohrála

Na Hané rozhodla první čtvrtina. Ta opavskému týmu vůbec nevyšla. Slezané během ní dali jen devět bodů.

Na Hané rozhodla první čtvrtina. Ta opavskému týmu vůbec nevyšla. Slezané během ní dali jen devět bodů. Domácí si vytvořili luxusní patnáctibodový náskok. I když se Opava v dalším průběhu snažila, výsledek se jí otočit nepodařilo.

Opavští nezačali v Prostějově dobře. Rychle prohrávali 9:0 a vedení Orlů dál narůstalo. "Byli jsme nekoncentrovaní a Prostějov toho dokonale využil. Náš vstup vypadal stejně, jako v sobotu v Jindřichově Hradci," zlobil se trenér Petr Czudek.

Ve druhé desetiminutovce už vedli Hanáci o devatenáct bodů. Opava to ale nezabalila, začala pomalu zvedat hlavy. "Zlepšili jsme se v útoku, táhl nás Kuba Blažek," pokračoval kouč. V jednu chvíli to bylo o devět, ale Peterka téměř košem s klaksonem posunul poločasový rozdíl na dvanáct bodů.

Po přestávce Opavští ještě více přidali a ve čtvrté čtvrtině po smeči Kuby Blažka to bylo jen o pět, bohužel další komplikace si Prostějov nepřipustil. Přišly dvě proměněné šestky Petra Dokoupila, které vzaly hostům definitivně vítr z plachet. "Zvýšili jsme agresivitu, návrat do utkání nás stal spousty sil, které nám na obrat chyběly," zakončil Petr Czudek.

Ariete Prostějov - BK Opava 78:69 (24:9, 48:36, 63:54)

Body: Palyza 15, Marko a Slezák 12, Dokoupil 9, Šteffel a Roseboro 8, Peterka a Tomanec 6, Kouřil 2 - Blažek 25, Šiřina 12, Gniadek 9, Dragoun a Kramný 7, Zbránek 5, Cvek 4. Rozhodčí: Vondráček, Kurz, Večeřa. Chyby: 20:22. TH: 14/17:13/14. Dvojky: 17/27:13/44. Trojky: 10/22:10/28. Doskoky: 39:31. Pět chyb: 37. Gniadek, 40. Blažek. Diváci: 772.