14. 01. 2021

Opava ve FINAL 8 Českého poháru

Aniž by opavští basketbalisté sehráli jediný zápas, postoupili do závěrečného turnaje Českého poháru

Aniž by opavští basketbalisté sehráli jediný zápas, postoupili do závěrečného turnaje Českého poháru. Koronavirová opatření si totiž vyžádala změnu formátu Hyundai Českého poháru basketbalistů. 

"Vzhledem k zastavení neprofesionálních soutěžích musela být zrušena také základní část Českého poháru. Basketbal nyní mohou hrát jen profesionální kluby. Je tak jasné, že o vítězi letošního poháru se rozhodne mezi nimi. Výbor České basketbalové federace schválil formát FINAL 8, který dává šanci na pohárový triumf více týmům z Kooperativa NBL,“ uvedl k výjimečné situaci marketingový ředitel CZ Basketball Martin Peterka.

Podle stanoveného formátu se přímo do FINAL 8 kvalifikovaly čtyři nejlepší celky pořadí z uplynulé ligové sezony, tedy Nymburk, Opava, Svitavy a Pardubice. Zbývajících osm mužstev NBL si to o zbylá čtyři volná místa rozdá ve dvoukolovém osmifinále, kdy o postupujících bude rozhodovat celkové skóre.

Osmifinále tak sehrají Kolín s Děčínem, Ústí nad Labem s USK Praha, NH Ostrava s Brnem a Hradec Králové s BK Olomoucko. Hracími termíny jsou 20. a 27. leden 2021. Los FINAL 8 se uskuteční na přelomu ledna a února.

Vlastní závěrečný turnaj se odehraje 10. - 14. února 2021 ve Sportovním středisku Nymburk. Prvních sedm utkání závěrečného turnaje odvysílá portál TVCOM.cz, finálový duel bude přenášet ČT Sport. Celý turnaj se kvůli koronavirovým omezením musí pochopitelně uskutečnit bez diváků v hledišti.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.