27. 09. 2023

Opava ve skvělé atmosféře porazila Ústí

Druhé vítězství v sezoně si do tabulky připsali opavští basketbalisté. Před skvělou diváckou kulisou porazila ústeckou Slunetu 88:79.

Slušně zaplněná hala sledovala úvodní domácí zápas uřadujících mistrů z Opavy. Domácí celek na ústeckou Slunetu od prvních vteřin vletěl. Měl převahu a už po pěti minutách vedl o deset bodů. Po prvním time poslal trenér Czudek trojkového specialistu Luďka Jurečku a ten si hned zapsal dvě trojky v krátkém časovém úseku. K velkému výkonu se rozehrál Šimon Puršl, který za necelých třináct minut na palubovce stihl zapsat deset bodů a k tomu osm doskoků. I díky tomu vedli Opavští po dvaceti minutách 50:31.

Naopak na druhé straně se vůbec nedařilo největší hvězdě Severočechů Nicholsovi. Druhý poločas odstartoval trojkou s klaksonem Mokráň, pak ale přišly chvíle Severočechů, kteří během chvilky stáhli šest bodů a domácí lavička si vzala time. Úřadující mistr se znovu rozjel. Nezastavil ho ani zlepšený výkon Nicholse, který se po přestávce rozstřílel.

Jenomže na řadu přišla čtvrtá čtvrtina. Sluneta se chytla a začala stahovat. Po nájezdu Nábělka to bylo už jen 74:68. A bylo ještě hůře. Opava měla problém trefit koš. V kritickém okamžiku našel pod košem Kouřil Pecháčka – 76:70. V závěru zmrazil hosty trojkou Švandrlík a Opava si připsala druhé vítězství v sezoně.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SLUNETA ÚSTÍ nad Labem 88:79 (26:16, 50:31, 69:53)

Body: Jurečka 15, Mokráň 12, Puršl 12, Švandrlík 12, Kouřil 11, Pecháček 9, Slavík 7, Farský 4, Šiřina 4, Kvapil 2 - Dailey 27, Nichols 17, Pecka 16, Nábělek 6, Johnson 4, Váňa 4, Karlovský 3 Žikla 2.

Rozhodčí: Matějek, Kapaňa, Hartig. TH: 19/28:25/37. Dvojky: 29/69:24/65. Trojky: 11/34:6/29. Doskoky: 50:40. Fauly: 24:20. Diváci: 1723.