17. 04. 2022

Opava ve žlutém pekle brala první výhru

Patnáct stovek diváků přišlo v neděli do Opavy na basketbal a rozhodně se nenudili. Domácí celek si sice dlouho držel téměř dvacetibodový náskok, nakonec ale bylo k vidění malé drama. Favorit ale obrat nedovolil a nakonec vyhrál 110:91.

Domácí kouč Petr Czudek nasadil do základní pětky i čerstvou posilou Gumbse. O první body se postaral Slavík, který skóre otevřel trojkou. Sovy kontrovaly ze stejné vzdálenosti Fuxou a když se z perimetru prosadil i Štěrba, vedli hosté 6:5 a po další střele Mangase, to bylo o tři. Opava ale rychle zareagovala. Z dálky se trefili Šiřina se Švandrlíkem a když se trefila dvakrát i nová akvizice Gumbus, vedli Slezané 19:11. Pod oběma koši začal řádit Markusson, díky němu šel favorit už do dvanáctibodového trháku – 25:13. Opavští si náskok udržovali po celou první čtvrtinu.

Opava i ve druhé čtvrtině měla navrch. Hrála dobře v obraně a dařilo se ji navyšovat náskok. Markusson z těžké pozice dával na 42:21. Další trojku servíroval Šiřina. Markusson si v patnácté minutě připsal už třináctý bod. Necelé tři minuty před poločasem dali Vysokoškoláci dvě trojky a snížili na 52:36.

Nástup do druhého poločasu měli domácí výborný. Udělali bodovou šňůru a vzali soupeři vítr z plachet. Ve čtvrté části se Pražané pokusili zápas zdramatizovat. Proti byl ale Gumbs, který pěti body v řádě Opavské uklidnil. Ale jen na chvíli. West dal dvě trojky v řadě a náskok Opavy se smrsknul na osm bodů, po dvou šestkách to bylo jen o šest. Favorita v této pasáži podržel pěti body v řadě Zbránek – 99:88. Opava nakonec vyhrála 110:91.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - USK Praha 110:91 (30:17, 60:43, 84:67)

Body: Markusson 23, Šiřina 19, Gumbs 18, Zbránek 17, Gniadek 7, Slavík 7, Kvapil 5, Klečka 4, Jurečka 4, Kouřil 3, Švandrlík 3 - West 22, Fuxa 18, Štěrba 15, Švec 11, Fuxa 11, Farský 8, Vlk 5, Petružela 1.

Rozhodčí: Hruša, Nejezchleb, Pokorný. TH: 22/28:27/35. Trojky: 12:14. Doskoky: 32:41. Fauly: 28:25. Diváci: 1482. Stav série: 1:0.