12. 10. 2019

Opava veze cenný skalp

Další povedené utkání mají za sebou opavští basketbalisté.

Další povedené utkání mají za sebou opavští basketbalisté. Po dobrém výkonu vyhráli v Děčíně, a to jim chyběli zranění Klečka se Zbránkem. Slezané se dokázali vypořádat s náročnou cestou poměrně rychle. Už v první čtvrtině naznačili, že rozhodně nepřijeli na výlet.

„Byla to bodová přetahovaná. My jsme měli problém s obranným doskokem,“ začal o utkání hovořit trenér Petr Czudek. Válečníci dokázali první pokus o trhák odrazit. Ve druhém čtvrtině i vedli, ale Opava zvládla koncovku prvního poločasu lépe.

Po přestávce vzal vedle Šiřiny otěže zápasu do svých rukou Bujnoch, kterému to tam začalo neskutečně padat. „Děčín měl problém s naší zónou. Naopak nám tam padaly i těžké střely. Ještě ve třech minutách čtvrté čtvrtiny se snažili domácí klást odpor, ale my jsme jim toho moc nedovolili. Vítězství je cenné, určitě se hodně počítá,“ zvedl prst Petr Czudek a dodal: „Nyní musíme přepnout na Alpe Adria cup a pak se dobře připravit na sobotní duel s Ústím.“

Děčín – BK Opava 63:87 (14:19, 33:36, 50:58)

Body: Autrey 24, Pomikálek 13, Šiška 7, Feštr 6, Kroutil 4, Carlson, Grunt, Ježek, Žikla po 2, Landa 1 – Šiřina 27, Bujnoch 20, Jurečka, Kvapil po 9, Gniadek 7, Bukovjan 5, Slavík, Švandrlík po 3, Bratčenkov, Dragoun po 2. Rozhodčí: Vyklický – Vošahlík, Hecl. TH: 25/16:21/17. Trojky: 9:12. Doskoky: 36:37. Fauly: 20:22. Diváci: 1025.