16. 11. 2016

Opava vstupuje do poháru

4. kolo Českého poháru znamená první zápas i pro náš A-tým.

4. kolo Českého poháru znamená první zápas i pro náš A-tým. Jeho soupeřem bude celek SKB Zlín, vedoucí tým skupiny B 1. ligy. Bude to tedy zajímavá konfrontace mezi 1. ligou a Kooperativa NBL. Zlínští basketbalisté vstoupili do Českého poháru 2016/17 již v kole třetím, v němž si poradili s brněnským celkem SK Žabovřesky na jeho palubovce 93:78. Naše rezerva se se Zlínem utkává pravidelně v 1. lize, naposledy prohrála po kolapsu v závěru zápasu doma 73:75.

A-tým se střetl se Zlínem naposledy v baráži o účast v Mattoni NBL v sezóně 2011/12. Po těsné výhře 79:76 ve Zlíně naši basketbalisté deklasovali Zlín doma 111:65 a účast v nejvyšší soutěži i díky těmto výhrám uhájili. Zlínští basketbalisté ale pro tuto sezónu posílili, mimo jiné o zkušené hráče Jaroslava Prášila a Tomáše Vošlajera, velkou oporou je Radek Pumprla, který kráčí ve stopách svého slavnějšího bratra Pavla.

Na naše basketbalisty tedy nečeká ve Zlíně nic jednoduchého a chtějí-li postoupit do dalšího pohárového kola, nesmí nic podcenit. V Pardubicích ale i přes těsnou prohru ukázali, že Kolín je snad již zapomenut, takže ambiciozní celek Zlína by neměl být nepřekonatelnou překážkou. Utkání 4. kola Českého poháru SKB Zlín - BK Opava začíná 16.11.2015 v 17:30 hod., rozhodovat budou sudí Jedlička a Komprs.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.