12. 12. 2015

Opava vydřela vítězství nad Jihočechy

Basketbalový fanoušek Opavy odcházel v sobotu z haly spokojený.

Basketbalový fanoušek Opavy odcházel v sobotu z haly spokojený. Domácí celek dlouho s Jindřichovým Hradcem prohrával, pak ale zabral a vyhrál.

Slezané šli do utkání povzbuzení nečekaným vítězstvím v Děčíně, úvod zápasu je ale nezastihl zrovna v nejlepším rozpoložení. Jihočeši hýřili aktivitou a hlavně jim vycházela střelba. Jindřichův Hradec od prvních minut vedl, a svůj náskok navyšoval.  Když White proměnil jednu ze dvou šestek, svítil na ukazateli skóre stav 2:8. Tým Petra Czudka neustále dotahoval, po trojce Blažek bylo sníženo na 14:19, po první desetiminutovce favorit prohrával 20:26.

Ve druhé čtvrtině šli Jihočeši až do jedenáctibodového trháku, po přesném zakončení Noffleta to bylo 22:33. První poločas vyhrál Jindřichův Hradec 48:37.

Ve druhém poločase začala Opava hrát agresivněji a začala náskok soupeře stahovat. Excelentní pak byla čtvrtá čtvrtina, ve které Opavští nastříleli čtyřiatřicet bodů.  Důležité byly dalekonosné pokusy Jurečky a pak dvě trojky Zbránka z rohu. Favorit šel do vedení, to už nepustil.

„Gratuluji Opavě k vydřenému vítězství. My jsme do zápasu vstoupili dobře, hlavně v útoku jsme hráli, tak jak chtěli. Opava  ale zagresivnila obranu, což nám dělalo problém. Hrálo se v bouřlivém prostředí, kterému nejen naši hráči podlehli. Opava šla do vedení, které si zkušeně pohlídala,“ okomentoval utkání trenér soupeře Karel Forejt.  „Opět se ukázalo, jak je soutěž vyrovnaná. Soupeř u nás předvedl dobrý výkon, věděli jsme, že když je necháme hrát, budeme mít problém. Našw mužstvo ale opět ukázalo, že má charakter. Jsem hrozně rád za tuto výhru,“ řekl kouč vítězů Petr Czudek.

BK Opava – BK Lions Jindřichův Hradec 93:85 (20:26, 37:48, 59:63)

Body: Dragoun 18, Šiřina 16, Blažek 14, Gniadek 13, Vlček 12, Zbránek 8, Jurečka 6, Cvek 4, Kvapil 2 – Nofflet 24, Vošlajer a Zuzák 14, Lamar 10, Stegbauer 9, Novák 8, Šoula 5, White 1. Rozhodčí: Matějek, Nejzchleb, Heinrich. Fauly: 22:23. TH: 18/24:21/27. Dvojky: 18/34:17/37. Trojky: 13/36:10/19. Doskoky: 34:31. 5 chyb: 32. Vlček – 35. Vošlajer, 39. Nofflet. Diváků: 961.