• Novinky
  • Opava vydřela výhru nad Olomouckem. Rozhodlo se v prodloužení

02. 12. 2023

Opava vydřela výhru nad Olomouckem. Rozhodlo se v prodloužení

Těžký zápas po výjezdu do Dijonu čekal na opavské basketbalisty. Slezané na domácí palubovce hostili nebezpečné Olomoucko. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení. Výběr trenéra Petra Czudka zvítězil 97:94.

První útok zápasu měla Opava, ovšem Kouřil se z trojkového oblouku neprosadil. Následně se podařilo Opavským ubránit akci soupeře a Townes je zpod koše poslal do vedení. Nicméně o pár okamžiků později vedli, když z trojkového oblouku prosadil Shaver. Olomoucko se v první desetiminutovce blýsklo celkově třemi dálkovými pokusy. Poslední slovo v úvodním hracím období měl nakonec Pecháček, který doklepl do koše pokus Gniadka – 26:22.

Na začátku druhé čtvrtiny se opavským hráčům nedařilo střelecky a Škranc trojkou snížil na rozdíl jediného bodu. Slezané kontrovali košem Pecháčka. Opavští se snažili jít do trháku. V 16. minutě vedli domácí o pět bodů. Mc Brayer mohl snížit, jenomže nedal ani jednu šestku. Ovšem Klepač už trojku trefil – 34:32. Favorit si vzal pětibodový náskok zpět, a to díky Kavanovi. Nakonec dal Kouřil trojku s klaksonem a poločas skončil výsledkem 46:38.

První koš druhé půle dalo Olomoucko. Opava kontrovala trojkou Gniadka, kterému byla vytvořena úplně volná pozice. Úřadující mistr se rozjel. Po trojce Slavíka šel do dvouciferného vedení. Po trojce Jurečky to bylo 57:45. Jenomže hosté se nepoložili. Pomohli si trojkami a dotáhli se na šest bodů. Petr Czudek si vzal time. A ten domácím pomohl. Mokráňova trojka přinesla vedení 66:53.

Ve čtvrtém hracím období se Olomoucko zvedlo. Přiblížilo se na pět bodů. A bylo hůř, Kouřil neproměnil ani jednu ze dvou šestek. Jurečka nezakončil. To na druhé straně proměnil dva trestné hody Mc Brayer - 78:75. Gniadek byl na šestkách stoprocentní. Ovšem za Hanáky dal trojku Shaver a tentýž hráč dokonce poslal hosty do vedení. V závěru mohl výhru trefit Mokráň. Jenomže proměnil jen jednu šestku a šlo se do prodloužení.

V něm vzal zodpovědnost na sebe Townes a Opava brala důležitou výhru.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – BK REDSTONE Olomoucko 97:94 (26:22, 46:38, 72:61, 83:83)

Body: Townes 20, Puršl 16, Pecháček 13, Mokráň 9, Slavík 9, Gniadek 8, Kouřil 8, Jurečka 6, Farský 3, Švandrlík J3, Kavan 2 - Bailey 22, Mc Brayer 19, Shaver 18, Hemphill 14, Adamu 11, Škranc 6, Žák 4.

Rozhodčí: Matějek, Kec, Hartig. TH: 24/44:21/30. Trojky: 7/36:11/22. Doskoky: 59:38. Fauly: 23:31. Diváci: 1250.