17. 09. 2022

Opava vyhrála Federální pohár!

První trofej letošní sezony je tady. Opavští basketbalisté porazili v Levicích domácí Patrioty 73:71 a stali se podruhé v řádě vítězi Federálního poháru.

V sobotním finále dokázala ve výborně atmosféře porazit domácí Levice 73:71. Opavští vstoupili dobře do zápasu a první poločas se hrál v jejich režii. "První poločas byl z naší strany dobrý. Naše vedení mohlo být i vyšší. Soupeř byl zatuhlejší," uvedl opavský trenér Petr Czudek.

Po přestávce se ale úřadující slovenský mistr zvedl. "Vlítli na nás a pomalu začali náskok stahovat," řekl ke druhé půli trenér Opavy. "Nakonec se hrálo až do koncovky, což nemuselo být. Protože jsme tam měli volné střely, ty se nám ale nepodařilo proměnit. Nicméně závěr jsme si zkušeně pohlídali," poznamenal Petr Czudek.

Opava vyhrála Federální pohár stejně jako v loňské sezoně. "Každá obhajoba je těžší. Každopádně tento turnaj bereme jako součást přípravy. Zápasy nám ukázaly, že je před námi dost práce. Musíme dobře do týmu zapracovat nové hráče tak, abychom byli opět nebezpečným týmem," zakončil šéf opavské lavičky.

 

BK Opava – Patrioti Levice 73:71 (18:14, 42:29, 52:50)

Body: Kouřil 16, Bassett 14, Zbránek 11, Jurečka 10, Kvapil 7, Mokráň 7, Švandrlík 4, Šiřina 4 – Freeman 15, Bojanovský 14, Kněževič 11, McCallum 10, Laporník 10, Kovac 5, Bachan 4.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.