18. 04. 2017

Opava využila domácího prostředí

Domácí palubovka je naše. Opavští basketbalisté dnes nedovolili Vysokoškolákům vůbec nic. Od prvních minut šli tvrdě za výhrou.

Domácí palubovka je naše. Opavští basketbalisté dnes nedovolili pražským Vysokoškolákům vůbec nic. Od prvních minut šli tvrdě za vítězstvím v sérii.

Zápas se od samého začátku odvíjel podle opavských not. Filip Zbránek si opět na jedničku plnil roli hlídacího psa Jaromíra Bohačíka. Hosté sice Gruntem otevřeli skóre, pak už začali úřadovat Slezané. Výborně bránili a nutili Vysokoškoláky k ztrátám. Viktor Cvek si s Kubou Šiřinou došli pro koše s faulem a skóre začalo narůstat.

Kdo čekal, že se Sovy zvednou, čekal marně. Když se  chtěly jen trochu nadechnout,  byly poslány zpátky na zem. Opava praktikovala náročný  basketbal, který bral hodně sil, nicméně v obraně pracovali Slezané na jedničku s hvězdičkou.

Ve druhém poločase si stále domácí výběr držel třináctibodový odstup a předvedl několik zajímavých akcí, kterým tleskala celá hala, jako například přihrávky Kuby Blažka v leže, nebo smeč Filipa Zbránka. Výběr trenéra Petra Czudka dokráčel v pohodě k zaslouženému vítězství, kterému tleskala celá hala.

BK Opava – USK Praha 72:57 (24:11, 42:26, 59:44)

Body: Kouřil 19, Zbránek, Šiřina po 9, Jurečka 8, Cvek, Blažek, Gniadek po 6,Bujnoch 5, Klečka 4 – Madsen 15, Bohačík 14, Michal Mareš 9, Šafarčík 7, Grunt 5, Feštr 4, Primorac 2, Petružela 1. Rozhodčí: Matějek, Dolinek, Vondráček. Fauly: 19:20. TH: 16/19:15/21. Dvojky: 19/37:12/27. Trojky: 6/14:6/24. Doskoky: 25:31. Diváci: 1556. Nejlepší hráč: Filip Zbránek.