• BK Opava
  • Novinky
  • Opava vyzve pražské Vysokoškoláky. Musíme se zvednout, burcuje David Zach

  06. 03. 2024

Opava vyzve pražské Vysokoškoláky. Musíme se zvednout, burcuje David Zach

Spravit chuť si chtějí po nedělní porážce v Ústí nad Labem opavští basketbalisté. Ve středu hostí pražské Vysokoškoláky. Očekává se ostrá bitva. Opava stále ještě nebude kompletní. Otazník visí nad startem Jakuba Slavíka.

„Přijíždí k nám pražský USK, který naposledy prohrál doma s Pardubicemi. Nutno ale říci, že mu chyběl nejlepší střelec Johnson a důležitý člen rotace Faulkner. Zda budou u nás hrát, momentálně nevíme,“ uvedl na úvod David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Sovy přivedly v rozehrané sezoně posilu pod koš, a to čtyřiatřicetiletého Bienvena Mbidu. Ten během své bohaté kariéry hrával ve Francii. Kamerunský reprezentant nastupoval za Cholet, Monako, Dijon, Chalons Reims, Orléans a Štrasburk. „Rozšířil tím kvalitu USK. Pražané hrávali často v malé sestavě. Na pozici čtyři dokonce nastupoval Samoura,“ pokračoval David Zach a dodal: „Uvidíme, jak bude jejich hra nyní vypadat.“

Úřadující mistr se v poslední době trápí. Proti Kolínu to z jeho strany na vítězství stačilo. V Ústí už výběr trenéra Petra Czudka dostal přes prsty. „My se musíme z předešlých dvou zápasů oklepat. Trpíme na špatnou formu celého týmu. Není to optimální, nejde nám to jak individuálně, tak týmově. Chybějí nám sice nějací hráči, na to se ale vymlouvat nemůžeme,“ konstatoval David Zach. „Navíc pro každého soupeře jsme dobrý rival, proti kterému se chce vytáhnout,“ poznamenal člen opavského trenérského štábu. „Nedá se říci, že bychom nebojovali. Bohužel nám to nejde. Věřím, že se ale zvedneme a ve středu vyhrajeme. Musíme pro to všichni udělat maximum,“ zakončil.

Středeční utkání začíná v 18 hodin, vstupenky můžete zakoupit na TICKETPORTALU. On-line přenos zápasu poběží na TV COM.

Partnerem utkání je OZP zdravotní pojišťovna.

OZP zdravotní pojišťovna

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.