22. 12. 2018

Opava zabrala, vyhrála v Hradci

Opavští basketbalisté poznali jak chutná chuť z vítězství. V sobotu vyhráli na palubovce nováčka soutěže z Hradce Králové 89:64.

Nebyl to vůbec lehký zápas. Votroci se v prvním poločase drželi. Ve druhé čtvrtině odrazili opavský pokus o trhák. „První půle byla vyrovnaná. Domácí jsou nepříjemným soupeřem, věděli jsme, že svou kůži neprodají lacino,“ podotkl trenér BK Opava Petr Czudek.

Favorit po přestávce přidal na obrátkách. Radimu Klečkovi výborně sekundoval na rozehrávce uzdravený Radovan Kouřil. „Ve druhém poločase jsme dali do hry více energie. Rozhodla i síla naší lavičky,“ podotkl opavský stratég. „Potřebovali jsme konečně vyhrát. Sympatických proher už bylo dost,“ doplnil Petr Czudek.

Kingspan Královští Sokoli – BK Opava 64:89 (19:20, 40:41, 57:67)

Body: Lošonský 22, Canda 12, Peterka 11, Stamenkovic 9, Sedmák 7, Kolář 2, Rikalo 1 - Kvapil 19, Jurečka 16, Bujnoch 14, Klečka 13, Kouřil 11, Švandrlík 7, Zbránek 5, Gniadek 2, Slavík 2. Rozhodčí: Matějek, Komprs, Salvert. TH: 15/12:12/6. Trojky: 6:11. Doskoky: 36:38. Fauly: 15:20. Diváci: 200.