09. 05. 2021

Opava začala skvěle! Kolínu nedala šanci

Basketbalisté Opavy vstoupili do semifinálové série skvěle. Před téměř třemi stovkami diváků nedali Kolínu sebemenší šanci.

Skvěle začali a nakonec brali výhru 86:61. Diváci v hale, kotel na svém místě. První semifinále slibovalo už od předzápasové rozcvičky zajímavou podívanou.

Opava měla luxusní začátek. Šiřina sice první pokus neproměnil, ale následně se prosadil z perimetru. Domácí šli až do vedení 11:0. Hlavně střelec úvodní trojky společně s Gniadkem čarovali. První body Kolína obstaral až z čáry trestného hodu Wallace. V 6. minutě přišla další trojka z ruky Slavíka a Opavští vedli 14:2. Slezané fungovali dobře v obraně, navíc Středočeši se nemohli trefit. Důrazný Kvapil se nechal rozhodit a zaznamenal koš s faulem – 18:4.

Střeleckou bezradnost Kolína v plné kráse ukázal Pekárek, který neproměnil ani jednu ze dvou šestek. Luxusní první čtvrtinu vyhrálo Czdukovo komando 24:8.

Na začátku druhého dějství dal Kolín šest bodů v řadě a začal se nadechovat. Ale jen krátce. Zbránek vystřihl trojku a brzy stejný bodový obnos přidal Šiřina. Nicméně Geosan začal přesto náskok snižovat. Po trojce Jelínka to bylo už jen o devět a když další trojku dal i Skinner, bylo to 32:24. Další povedený dalekonosný pokus přidal Wallace – 34:27.

Naštěstí přišla chvíle domácích, a to díky trestným hodům Zbránka, košem s faulem v podání Jurečky a smeči Kvapila – 41:27. Poslední slovo si vzal dalekonosným pokusem Skinner.

Opava dobře vstoupila i do druhého poločasu a odměnou ji za to bylo dvacetibodové vedení. Opavští byli jedním slovem v laufu a tvrdě si šli pro první bod v sérii.

BK Opava - BC GEOSAN Kolín 86:61 (24:8, 41:30, 72:41)

Body: Zbránek 17, Šiřina14, Slavík 12, Kouřil 10, Jurečka 9, Švandrlík 9, Kvapil 5, Gniadek 4, Bohačík 4, Páleník 2 - Petráš 13, Jelínk 12, Skinner 11, Wallace 7, Pekárek 6, Křivánek 5, Dlugoš 3, Novotný 2, Machač 2.

Rozhodčí: Baloun, Matějek, Blahout. TH: 12/11:21/12. Trojky: 11:5. Doskoky: 45:45. Fauly: 21:19. Stav série: 1:0.