24. 02. 2016

Opava zaslouženě porazila Ústí

Role favorita splněna. Opavští basketbalisté ve středečním utkání porazili na domácí palubovce ústecké Pandy.

Role favorita splněna. Opavští basketbalisté ve středečním utkání porazili na domácí palubovce ústecké Pandy.

Bylo jasné, že Opava opět nebude kompletní. K marodům Gniadkovi, Bujnochovi a Dragounovi přibyl znovu i Radim Klečka. Jak se nakonec ukázalo, do zápasu nenaskočil ani Míra Kvapil. Opavští vstoupili do zápasu dobře, brzy si vypracovali menší náskok. První dva koše padly z perimetru. Trefili se Blažek se Zbránkem. Během první čtvrtiny dokázalo Ústí bodové manko vymazat, dokonce i vedlo. Nakonec šlo jen o jednadvacetivteřinový úsek.  „Do utkání jsme vstoupili dobře, podařilo se nám bodově odskočit,“ řekl trenér Opavy Petr Czudek. „Pouštěli jsme Opavu do lehkých střel, vůbec jsme nebránili, přitom dobře víme, že má v týmu dobré střelce,“ kroutil hlavou kouč Ústí Martin Stavěl.

Po přestávce se opavské vedení vyšplhalo na sedmnáct bodů a zdálo se, že je rozhodnuto. Sluneta se nevzdala, nakopl ji Michal Čarnecký a také zóna. Najednou to bylo o šest. V této pasáži vzal zodpovědnost na svá bedra Filip Zbránek, dal důležité body a tím definitivně zlomil Ústí vaz. „Jsem rád, že jsme se do zápasu dokázali trošku vrátit. Opavě neseděla naše zóna, pak dal ale důležité body  Zbránek a bylo rozhodnuto. Domácí vyhráli zaslouženě,“ uznal kouč Stavěl.

„Nebylo to příliš pohledné utkání. Nesedí nám uspávací taktika Ústí. Jsem ale rád, že jsme utkání zvládli. Hodně energie dal naší hře Honza Lyčka, přitom s námi netrénuje,“ uzavřel Petr Czudek.

 

BK Opava – Sluneta  Ústí nad Labem 89:80 (23:16, 51:39, 76:59)

Body: Blažek 22, Lyčka 15, Kramný 14, Zbránek 12, Jurečka, Šiřina po 10, Vlček 6 – Pecka 17, Čarnecký 16, Jiříček 12, Abercrombie a Barham po 10, Bosák 8, Votroubek 7. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Kapaňa. Fauly: 17:21. TH: 17/23:7/9. Dvojky: 18/30:23/43. Trojky: 12/34:9/19. Doskoky: 28:28. 5 chyb: 40.  Abercrombie.  Diváků: 621. Nejlepší hráč: Filip Zbránek.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.