• Novinky
  • Opava zlomila Děčín ve třetí čtvrtině, zářil Radovan Kouřil

12. 04. 2023

Opava zlomila Děčín ve třetí čtvrtině, zářil Radovan Kouřil

Poslední zápas nadstavbové části dopadl pro opavské basketbalisty dobře. Slezané porazili aktuálně třetí tým tabulky, a to Děčín. Pod výhru 93:76 se výraznou měrou podepsal rozehrávač Radovan Kouřil. Opavě vítězství ale nestačilo. Spárům předkola se nevyhnula.

Opava v první čtvrtině vsadila na střelbu z dálky. Skóre zápasu otevřel trojkou Šiřina. Válečníci kontrovali Brunerem. Tentýž hráč o pár chvilek později poslal hosty poprvé do vedení. Domácí odpověděli trojkou Švandrlíka. Z dálky se trefili Gniadek a po něm znovu Švandrlík. Necelé tři minuty před první sirénou vedli Opavští 21:15. Švandrlík byl v tomto okamžiku na jedenácti bodech. V závěru Severočeši zabrali Nichols srovnával na 23:23. Poslední slovo si ale vzal Kvapil. Čtyřmi šestkami upravil na 27:23.

Ve druhé čtvrtině pokračovala Opava v bojovném výkonu. Důkazem toho byl skok Jurečky nebo blok Mokráně. Právě po trojce slovenského pivota vedli Slezané 34:27. O pár chvilek později už vedli domácí o jedenáct bodů. Válečníci se dotáhli po trojce Svobody na sedm bodů. Za Opavu se dvakrát z pod koše prosadil Carl. Stačilo pár okamžiků a Válečníci byli na dostřel. Po trojce Pomikálka svítil na tabuli stav 46:42. Po faulu Carla na Pomikálka hostující kapitán upravil na 46:45. V poločase byl stav nerozhodný 46:46.

Skóre druhého poločasu otevřel Šiřina, Děčín kontroval Svobodou. Pak přišly velké chvíle Farského, který dvěma trojkami poslal svůj tým do osmibodového vedení. Farský si zapsal ještě jednu trojku – 60:51. Ve 26. minutě dal důležitou trojku Kouřil – 65:53.

Ve čtvrté desetiminutovce se hosté přiblížili na pět bodů. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Kouřil dal trojku a po něm se z nájezdu prosadil Šiřina – 79:70. Slezané už vítězství nepustili.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BK ARMEX Děčín 93:76 (27:23, 46:46, 67:58)

Body: Kouřil 23, Švandrlík 14, Mokráň 11, Šiřina 11, Farský 9, Kvapil 9, Carl 6, Gniadek 5, Zbránek 3, Slavík 2 - Svoboda 22, Nichols 16, Pomikálek 16, Walton jr. 9, Kroutil 5, Bruner 4, Mach 2, Josipović 2.

Rozhodčí: Hruša, Vošahlík, Nejezchleb. TH: 19/28:10/21. Trojky: 12/35:8/27. Doskoky: 37:37. Fauly: 24:23. Diváci: 1440.