03. 02. 2016

Opava znovu vyhrála v Jindřichově Hradci

Výjezdy do Jižních Čech opavským basketbalistům v letošní sezoně očividně svědčí.

Výjezdy do Jižních Čech opavským basketbalistům očividně v letošní sezoně svědčí. Po vítězství v Poháru vyhrála Opava v Jindřichově Hradci i v lize.

Trenér Petr Czudek opět postrádal marody Martina Gniadka s Rostislavem Dragounem, s týmem navíc neodcestoval Jan Lyčka. „Mám vymknutý kotník a natažené vazy v něm. Zatím to na hru nevypadá, ani pohár asi nestihnu,“ přiznal Martin Gniadek.

První poločas nabídl basket, ve kterém dominoval útok. „Oba týmy nemohly najít funkční obranu. Bylo to hodně útočně laděno,“ podotkl Petr Czudek. Jak domácí, tak hosté nebyli schopni jít do nějakého trháku. Všechny pokusy, ať už na jedné nebo druhé straně, byly odraženy.

Po poločasové přestávce prokázala Opava svou sílu. „Třetí čtvrtina rozhodla. Zlepšili jsme obranu, soupeř se najednou přestal trefovat a nám se podařilo jít bodovou šňůrou do trháku,“ pokračoval náš trenér. Čtvrtou desetiminutovku už měli Opavští pod kontrolou. Udělali devět bodů v řadě a v klidu si došli pro zasloužené vítězství. „Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát v Jindřichově Hradci v krátkém časovém rozpětí podruhé. Hráli jsme disciplinovaně, deset ztrát na soupeřově hřišti je dobrým výsledkem,“ zdůraznil Petr Czudek. „Dobře zahráli oba naši rozehrávači,“ dodal.

Jindřichův Hradec – BK Opava 83:92 (28:25, 51:49, 63:68)

Body: Nofflet 24, Lamar 16, Šoula 10, Zuzák 8, P. Novák 7, Vošlajer, Manley po 6, White 4, J. Novák 2  -  Klečka, Šiřina po 20, Blažek 15, Jurečka 14, Vlček 7, Cvek, Kramný po 6 , Zbránek  4.   Rozhodčí: Hošek, Kučerová, Salvetr. Fauly: 22:22. TH: 21/19:21/13. Dvojky: 52/23:45/23. Trojky:21/6:25/11. Doskoky: 44:35. Diváků: 300.