• Novinky
  • Opava zvládla drama s Děčínem a slaví mistrovský titul

01. 06. 2023

Opava zvládla drama s Děčínem a slaví mistrovský titul

A je to doma! Opavští basketbalisté v nervy drásající bitvě porazili Děčín 108:104 a po dvaceti letech slaví mistrovský titul.

Opava se ujala díky Mokráňovi vedení 2:0, o pár chvilek později přidal trojku Kouřil. Za hosty kontroval trojkou fantom úterního duelu Svoboda. Po Gniadkově střele to bylo 7:3. Válečníci se dotáhli Macháčem, kterého pod košem uvolnil Svoboda. A když se zpod koše prosadil Josipovič, Válečníci poprvé vedli. A to nebylo vše. Koš s faulem zapsal Svoboda – 9:13. Opava si připsala tři body Slavíkem a bylo to o bod. Necelé tři minuty před první sirénou srovnával z perimetru Šiřina. Jenomže z dálky umí i Svoboda – 21:24.

Na začátku druhého hracího období se Opava dostala díky trojce Zbránka a zakončení Farského dostala do vedení 30:27. Děčín měl rozjetého Svobodu, který Severočechům vrátil vedení. Za Opavu z perimetru srovnával Jurečka. Jenomže v dresu Válečníků se prosadil z dálky Kroutil – 33:36. Zajímavý basketbal pokračoval. Opava se dotáhla na bod. V 16. minutě vybojoval balon Jurečka a Opavští vedli 40:39. Přišla pasáž, ve které se Opavští utekli po Švandrlíkově trojce na šest bodů. Během chvilky byl ale rozdíl už jen jednobodový.

Ve druhém poločase šel Děčín opět do vedení. Trojkou mu ho vzal Zbránek. Vyrovnaný a bojovný basketbal pokračoval. Kouřil trojkou srovnával na 57:57. V té čtvrté dal důležitou trojku Jurečka. Válečníky čtyřmi body v řadě podržel Mach. Drama gradovalo. Šiřina dal na 75:71. Pět minut před koncem řádné hrací doby zvyšoval Švandrlík na rozdíl sedmi bodů. Děčínský kouč Grepl si vzal time a chvíli na to byl stav 81:79.

Závěr režíroval Šiřina. Velký generál získal svému týmu pětibodové vedení. Jenomže tři setiny před koncem srovnal trojkou Nichols. Opava měla poslední útok. Mach nevybíravě fauloval Kouřila. Nicméně skóre se nezměnilo a šlo se do prodloužení.

Prodloužení načal trojkou Jurečka – 96:93. V jeho závěru vykouzlil ještě jednu. Válečníci se přiblížili na dva body a Petr Czudek si vzal time. Patnáct vteřin před koncem šel Slavík na nejdůležitější šestky v životě, proměnil jednu. Opava nakonec závěr zvládla a může slavit po dvaceti letech mistrovský titul!

BK Opava - BK ARMEX Děčín 108:104 (23:24, 48:47, 68:67)

Body: Šiřina 31, Jurečka 16, Kouřil 15, Švandrlík 15, Mokráň 11, Zbránek 8, Slavík 6, Gniadek 4, Farský 2 - Svoboda 25, Nichols 23, Kroutil 14, Bruner 14, Mach 11, Josipović 9, Jansa 6, Macháč 2.

Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. TH: 20/25:18/30. Dvojky: 26/42:19/40. Trojky: 12/35:16/35. Doskoky: 41:44. Fauly: 27:21. Diváci: 3325. Stav série: 3:1.