• BK Opava
  • Novinky
  • Opava zvládla i druhý zápas v Praze, jedna výhra jí dělí od postupu

  22. 04. 2022

Opava zvládla i druhý zápas v Praze, jedna výhra jí dělí od postupu

Praha se stává oblíbenou destinací opavských basketbalistů. Ti dokázali na Folimace vyhrát i čtvrtý zápas této sezony. Domácí Sovy porazili 92:76 a od postupu do semifinále je dělí jedno vítězství.

Pražané nenasadili do hry kvůli zdravotním problémům klíčového muže Mangase, ale v první čtvrtině jim to vůbec nevadilo. Vymazali opavský náskok a první desetiminutovku vyhráli. "V první čtvrtině jsme měli problém, že jsme hráli na dva vysoké hráče, nestačili jsme se vracet," řekl úvodem Kryštof Vlček, jeden z asistentů trenéra Czudka. Hrálo se ve velkém tempu.

Ve druhé desetiminutovce se začali Opavští zvedat. "Do zápasu poté naskočili hráči z lavičky, kteří nás zvedli," pokračoval mladý kouč. Jestliže ve čtvrtek se domácí West trápil, v pátek byl místy v pořádném laufu. Jak se nakonec ukázalo, ne po celé utkání. "Po přestávce se nám podařilo zastavit Westa, skvěle ho bránil Gumbs. Velké utkání odehrál Filip Zbránek, je vidět, že je to play-offový hráč. Byl to náš velký žolíček. Dával důležité koše, velmi si utkání užíval," podotkl Vlček.

Opava opět působila zkušeně a týmově. Když se ve třetí třetině začaly Sovy zvedat, přistřihl jim křídla osmi body v krátkém časovém okamžiku Švandrlík. "Celý tým si zaslouží pochvalu," zvedl prst Vlček.

Řádil opět švédský král Mattias Markusson, autor sedmadvaceti bodů a čtrnácti doskoků. Domácí Sovy opět hýřili sebevědomím. "Nebáli se jít do osobního či ústního kontaktu, ale vše v rámci pravidel. Takhle má vypadat play-off," zdůraznil Vlček.

Velké vítězství také zaznamenali opavští fanoušci. "Klobouk dolů před nimi. Dnes přijela další skupinka autobusem. Domácích hráčů mi bylo místy líto, že takovou podporu nemají. Naši fandové rozjeli i mexické vlny, za to jim patří velký dík," pravil.

 

USK Praha – BK Opava 76:92 (22:21, 36:41, 60:67)

Body: West 21, Štěrba 16, Švec 13, Vlk 11, Farský 7, Macháč 2. Šafařík 2, Fuxa 2, Petružela 2 – Markusson 27, Zbránek 22, Gniadek 12, Gumbs 11, Švandrlík 8, Slavík 6, Kouřil 4, Jurečka 2.

Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Kurz. TH: 12/19: 20/33. Trojky: 8:8. Doskoky: 32:53. Fauly: 28:22. Diváci: 983. Stav série: 1:3.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.