• BK Opava
  • Novinky
  • Opava zvládla prodloužení. Výkon Townese půjde nahoru, řekl Petr Czudek

  03. 12. 2023

Opava zvládla prodloužení. Výkon Townese půjde nahoru, řekl Petr Czudek

Bylo těžké utkání. Opavští basketbalisté ho naštěstí zvládli. Po velkém boji porazili Olomoucko po prodloužení 97:94.

Slezané se museli porvat s únavou i rozjetým soupeřem. Trenér Petr Czudek byl s výsledkem spokojený. Okomentoval i výkon nové posily Marquese Townese. „Věděli jsme, že po dlouhém cestování, to je vždy o tom, jak vám jdou nohy. Protočili jsme v prvním poločase jedenáct hráčů a mohu říci, že úvodních dvacet minut nebylo z naší strany špatných,“ řekl úvodem Petr Czudek.

„Hráli jsme proti soupeři, který se zlepšuje. Má pět kvalitních zahraničních hráčů, plus kluky z lavičky. Porazil Brno, takže respekt,“ zvedl prst náš trenér.

Opavští měli utkání výborně rozehrané. „Vedli jsme o osm bodů, myslím si, že ani třetí čtvrtina nebyla špatná. Nakonec to bylo o patnáct. Ale chybami, kdy nedáme trestné hody, nedáme jednoduché koše, necháme soupeře vrátit do hry. Nakonec šel i do vedení. Z naší strany to nebyl ideální výkon. O to více si tohoto vítězství vážíme,“ přiznal Petr Czudek.

Premiéru na opavské palubovce si odbyl americký rozehrávač Marques Rashad Townes. Ten nakonec prokázal svou kvalitu. V prodloužení vzal zodpovědnost na svá bedra. „Brali jsme ho proto, že se jedná o kreativního a bodového hráče. Nebylo to z jeho strany úplně špatné,“ poznamenal trenér BK Opava a dodal: „Pořád se s týmem sehrává. Je to pořád hrubé. Ještě nám to s ním skřípe v obraně i útoku. Ale jeho výkony půjdou nahoru.“

Opavu nyní čekají dva duely. Nejdříve ve středu v Brně, v sobotu pak výběr trenéra Petra Czudka bude hostit pražskou Slavii. „Máme před sebou dvě těžká utkání, které chceme zvládnout. Bereme je jako přípravu na duel Ligy mistrů s Rytasem Vilnius,“ uzavřel povídání Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.