22. 10. 2022

Opava zvládla těžkou bitvu s USK

Další vítězství urvali opavští basketbalisté. Na domácí palubovce v těžké bitvě zdolali pražský USK 79:71. Diváci celkově viděli zajímavý sport.

Opava si získala rychle sedmibodové vedení. První koš obstaral Slavík, kterého následoval trojkou Zbránek. O chvíli později krásně našel Šiřina pod košem Mokráně a hostující trenér si vzal time. Hned po něm snížil Vyroubal. A když se z perimetru trefil Böhm, náskok domácích byl vymazán. Ale jak se ukázalo, jen na chvíli. Opavským pomohla trojka Šiřiny a když si došel Slavík pro koš s faulem, vedli Slezané 17:10. Nakonec první čtvrtinu vyhráli Opavští 22:15.

Po přestávce šla Opava do trháku. Po koši s faulem v podání Kvapila svítil na ukazateli skóre stav 30:17. Sovy se ale dokázaly zvednout. Slovo si vzal Pipes a během krátkého časového úseku snížil na 34:25. Pražany v rozletu přibrzdil trojkou Bassett. A trojku zapsal i Mokráň – 40:28. Ovšem za chvíli bylo všechno jinak. Zpod koše se prosadil Fuxa – 40:33. Tentýž hráč pak ještě jednou proměněnou šestkou snížil na 40:34. Po trojce Böhma se smrsklo opavské vedení na tři body. Pipes dokonce z trestných hodů snížil na 40:39.

Do druhého poločasu vstoupila Opava dobře. Bodově ji držel Slavík. Díky němu Slezané vedli 53:44. Ve 26. minutě byl tvrdě pod domácím košem sražen Zbránek a musel střídat. Opavští se prezentovali dobrou obranu a po trojce Jurečky vedli 61:48. Pražané chtěli ve čtvrtém hracím období s výsledkem ještě něco udělat. V závěru se přiblížili na čtyři body. Opava jim ale více nedovolila a zaslouženě vyhrála.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - USK Praha 79:71 (22:15 40:39 63:52)

Body: Mokráň 15, Slavík 14, Kvapil 12, Šiřina 10, Zbránek 9, Bassett 8, Jurečka 7, Švandrlík 2, Kouřil 2 - Pipes Jr 23, Okauru 12, Böhm 11, Vyroubal 8, Švec 8, Fuxa 5, Vlk 3, Petružela 1.

Rozhodčí: Matějek, Salvetr, Vávrová. TH: 17/26:17/30. Trojky: 8/33:8/29. Doskoky: 46:43. Fauly: 20:23. Diváci: 1351.