08. 06. 2018

Opavané opět v nominaci reprezentace

Na český basketbalový tým čeká poslední kvalifikační "dvojzápas" první fáze bojů o MS a opět nechybí opavská stopa.

Na český basketbalový tým čeká poslední kvalifikační "dvojzápas" první fáze bojů o účast na MS a opět nechybí opavská stopa.

Do širší nominace se vešli opavští rozehrávači Jakub Šiřina a Radim Klečka. Chybí tentokrát Vašek Bujnoch, který má zdravotní problémy. Na seznamu jsou i momentálně dvě největší české basketbalové hvězdy Tomáš Satoranský a Jan Veselý, ale zda do bojů zasáhnou, to je zatím otevřená otázka.

Na naše hráče čeká 22 dní soustředění a po něm již zápasy kvalifikace. 29.6. se střetnou s Finskem a 2.7. s Bulharskem. Obě utkání se hrají v Pardubicích. Naši zatím vedou svou skupinu s bilancí 3 - 1 a postup do další fáze by jim neměl uniknout. Nominace je následující: 

Rozehrávači: Radim Klečka, Jakub Šiřina (oba Opava), Viktor Půlpán (Pardubice), Tomáš Satoranský (Washington/NBA), Tomáš Vyoral (Nymburk).

Křídla: Jaromír Bohačík, Vojtěch Hruban, Pavel Pumprla (všichni Nymburk), Jan Křivánek, Michal Mareš (oba USK Praha), Tomáš Kyzlink (Siena/It.), Lukáš Palyza (Gliwice/Pol.), Blake Schilb (Sevilla/Šp.), Petr Šafarčík (Kolín), Jan Švandrlík (Iona College/NCAA). 

Pivoti: Patrik Auda (Avellino/It.), Ondřej Balvín (Gran Canaria/Šp.), Jakub Jokl (University of Utah/NCAA), Martin Kříž, Martin Peterka (oba Nymburk), Ladislav Pecka (Ústí nad Labem), Filip Petružela (USK Praha), Šimon Puršl (Svitavy), Jan Veselý (Fenerbahce/Tur.).

Na lavičce pak bude spolu s Ronenem Ginzburgem také nejlepší trenér právě uplynulého ročníku KNBL Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.