30. 08. 2022

Opavě nevyšel v Brně druhý poločas a prohrála

Po měsíci tréninku absolvovali opavští basketbalisté první přípravný zápas. V Brně začali dobře, první poločas jim vyšel. V tom druhém ale udělali zbytečné ztráty a domácí vyhráli 81:74.

"Brno proti nám nastoupilo v oslabené sestavě. Prostor dostali mladí hráči, kteří svou šanci využili a hráli dobře," řekl na úvod trenér Opavy Petr Czudek. "Nám to v prvním poločase šlo. Byl z naší strany slušný, měli jsme jen čtyři ztráty," podotkl šéf opavské lavičky.

Po přestávce bylo ale všechno jinak. "Nehráli jsme dobře. Bylo tam najednou hodně ztrát, soupeř toho dokázal využít a vyhrál," poznamenal Petr Czudek, který do hry nasadil všechny tři posily.

Další přípravný duel odehrají Slezané ve čtvrtek, a to na palubovce NH Ostrava.

Basket Brno – BK Opava 81:74 (25:22, 38:44, 62:54)

Body: Bálint 19, Puršl 11, Svoboda 10, Jansa 10, Krakovič 9, Rychlecký 7, Dáňa 6, Houzar 5, Strašák 2, Stráněl 2 – Mokráň 12, Slavík 10, Bassett 9, Farský 9, Šiřina 9, Jurečka 8, Kouřil 6, Kvapil 5, Švandrlík 4, Mička 2.