13. 01. 2022

Opavě opět nevyšla čtvrtá čtvrtina

Čekání na vítězství v novém kalendářním roce pokračuje. Opavští basketbalisté ve čtvrtek přišli o domácí neporazitelnost. Nezvládli čtvrtou čtvrtinu a prohráli 89:94.

Skóre utkání otevřel dvěma šestkami Šiřina. Vzápětí měla Opava zisk, jenomže Klečka z nájezdu nezakončil. To na druhé straně se prosadil z perimetru Jelínek a když přidal další trojku Číž, Středočeši vedli. Skóre se přelívalo z jedné strany na druhou. Pět bodů v řadě udělal Zbránek. Jenomže po trojce Číže vedl Geosan 13:11. Za Opavu z letecké pozice vyrovnával Markusson. Kolínu to ale padalo z dálky. Po nájezdu Číže už to bylo 15:20. A bylo ještě hůře, po Petrášově zakončení svítil na ukazateli stav 15:22 a trenér Vlček si vzal time a domácí nakonec kousek náskoku stáhli.

Opavě v úvodu druhého hracího období vůbec nešla střelba. Na koš čekali skoro tři minuty. Z trápení je vysvobodil trojkou Dragoun, jenomže na druhé straně odpověděl stejnou mincí Číž. Necelé čtyři minuty před poločasem srovnal z perimetru Kouřil. Středočeši si další trojkou vzali vedení zpět. Ovšem o pár chvilek později dal dvě šestky Klečka a Opavští vedli 42:41. V závěru si došel pro koš s faulem Šiřina. Šestku ale neproměnil. Poslední slovo měl Číž, který upravil na 49:47.

Vstup do druhého poločasu byl zprvu o méně bodech. Nicméně Opava se pokoušela o trhák pěti body v řadě. Ovšem stačila chvilka a bylo to 54:51 a po Petrášově zásahu to bylo o bod. Následovaly trojky Zbránka a Novotného. Opavské v této fázi držel trojkami Švandrlík.

Na začátku čtvrtého hracího období došlo k obratu skóre. A to nebylo vše. Jelínek s Petrášem dávali na 70:76. Opava úplně odpadla, nešlo ji vůbec nic. Po trojce Číže to bylo 70:82. Opava byla zralá na ručník, ale nepoložila se. Po time začala stahovat. Sedm bodů v řadě udělali Švandrlík se Šiřinou. Bohužel obrat se nakonec nekonal.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BC GEOSAN Kolín 89:94 (20:24, 49:47, 68:66)

Body: Šiřina 28, Zbránek 16, Švandrlík 14, Kouřil 14, Klečka 8, Markusson 6, Dragoun 3 - Číž 30, Petráš 17, Dlugoš 15, Lošonský 9, Jelínek 9, Novotný 7, Rožánek 5, Křivánek 2.

Rozhodčí: Hruša, Kurz, Jedlička. TH: 9/13:16/24. Trojky: 12:10. Doskoky: 40:54. Fauly: 21:20. Diváci: 628.