07. 11. 2016

Opavě se tentokrát obrat nepovedl

Vypadalo to, že stejně jako proti Prostějovu se povede Opavě další obrat. Ten se ale proti Kolínu nakonec nekonal.

Opava vstoupila do utkání proti Kolínu dobře, dařila se jí střelba z perimetru, když proměnila úvodní čtyři trojky. „V útoku to špatné nebylo, ale ta obrana,“ kroutil hlavou Jakub Šiřina. Středočechům se brzy podařilo získat vedení, které narostlo ve druhé desetiminutovce na osm bodů – 24:32. Domácí ale dokázali do přestávky toto manko umazat, Viktor Cvek trojkou z klaksonem snížil na rozdíl dvou bodů.

Čekalo se, že do třetí desetiminutovky Opava vletí a bude chtít,  co nejdříve rozhodnout. Opak byl pravdou. Slezané se nemohli střelecky prosadit, něco přes čtyři minuty si nepřipsali koš.  Kolín v jednu chvíli vedl o deset bodů. Co ale Czudkově výběru šlo, byly trojky.

Tak se stalo, že ve čtvrté čtvrtině vedli Opavští o čtyři body a zdálo se, že jsou z nejhoršího venku. Kolín se svou cizineckou letkou ale zabral a na palubovce se dít věci. Hosté najednou vedli a vítězství si nakonec už vzít nenechali.

„Pro neujatého diváka to bylo krásné utkání, pro nás trenéry už tak ne. Máme obrovskou radost, že jsme v Opavě vyhráli. Má dobrý tým a chytrého trenéra. Mohli vyhrát oba, v koncovce jsme ale měli štěstí,“ řekl po zápase trenér Kolína Predrag Benaček.

„Soupeř dobře řešil naše dvojičky. Oba pivoti Kerr i Skinner hráli pohyblivě a to nám dělalo problémy. Pokud chceme uspět, nemůžeme hrát takhle profesorsky, nepoužívali jsme fauly. Nakonec se nám podařilo na soupeře dotáhnout, ale v koncovce, ve které rozhodují maličkosti, jsme neuspěli. Kolín vyhrál zaslouženě,“ okomentoval utkání trenér BK Opava Petr Czudek.

BK Opava – BC Geosan Kolín 81:89 (24:27, 42:44, 59:64)

Body: Gniadek 19, Šiřina 16, Bujnoch a Jurečka po 8, Dragoun 7, Vlček, Cvek, Zbránek po 6, Kouřil 3, Kvapil 2 – Bakić 20, Kerr 19, Skinner 16, Vocetka a Machač  po 9, Dixon, Maleševič po 6, Ličartovský 4. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. TH: 11/9:23/17. Dvojky: 15/29/24/42. Trojky: 14/39:8/19 Doskoky: 35:39. Fauly: 20:19.  Diváků: 483. Nejlepší hráč: Garret Kerr.