• BK Opava
  • Novinky
  • Opavě se zápas s Pardubicemi nepovedl Basketbalisté Opavy neměli v pátek svůj den.

17. 02. 2023

Na domácí palubovce proti Pardubicím tahali za kratší konec provazu. Nakonec prohráli 66:84. Slezané to letos na Beksu neumí. Prohráli s ní potřetí v sezoně.

V prvních minutách zápasu se prosazovali dva hráči. Za Pardubice nastřílel sedm bodů Šafarčík, za Opavské čtyři Carl. Hlavně jeho dva body po spolupráci se Šiřinou si vysloužily potlesk. Po čtyřech minutách se z trojkového oblouku prosadil Zbránek a bylo to 7:7. Bekse vrátil vedení zpod koše po přihrávce Rikič, na druhé straně ze stejné pozice srovnával Slavík. V 7. minutě už Opavští poprvé vedli. To trojku zapsal Šiřina – 12:9. Ze stejné vzdálenosti srovnával Novotný. Pardubicím vrátil vedení trojkou Štěrba. Ale jen na chvilku. Šiřina vyrovnal a Kvapil po přihrávce Kouřila dával na 18:16. Nakonec ale první čtvrtinu vyhrál tým z města perníku, a to 20:18, když poslední slovo měl Štěrba.

Na začátku druhé čtvrtiny si vytvořili hosté čtyřbodový náskok. Na ten přišla trojková reakce Gniadka. A i když se z dálky trefil Neal, poslal Kouřil trojkou svůj tým do vedení. Brzy vše bylo jinak. Díky Vyoralovi vedli hosté 33:28. A bylo ještě hůře. Opavským odešla střelba a vedení Beksy narůstalo. Po zakončení Vyorala vedly Pardubice o jedenáct. V poločase svítil na ukazateli skóre stav 34:43.

Ve druhém poločase stáhla Opava pardubické vedení na sedm bodů. Jenomže pak dal trojku s faulem Potoček a bylo to o jedenáct. Opavští byli doslova marní. Beksa si vytvořila jednadvacetibodový náskok a zápas dotáhla do vítězného konce.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – BK KVIS Pardubice 66:84 (18:20, 34:43, 48:69)

Body: Šiřina 23, Zbránek 10, Slavík 7, Kouřil 6, Carl 4, Kvapil 4, Mokráň 4, Švandrlík 3, Gniadek 3, Jurečka 2 - Vyoral 23, Šafarčík 17, Štěrba 11, Potoček 9, Švrdlík 7, Neal 5, Rikić 5, Novotný 3, Pekárek 2, Čolak 2.

Rozhodčí: Vyklický, Kučírek, Dombrovský. TH: 11/19:18/20. Trojky: 9/31:12/27. Doskoky: 29:46. Fauly: 17:21. Diváci: 1186.