• Novinky
  • Opavě stačil v Kolíně první poločas! Domů veze jasnou výhru

27. 03. 2024

Opavě stačil v Kolíně první poločas! Domů veze jasnou výhru

Stačilo dvacet minut a bylo rozhodnuto. Opavští basketbalisté vstoupili do utkání v Kolíně jako uragán. Domácí Geosan dokonale zaskočili a s velkým přehledem dotáhli zápas k jasnému vítězství, a to 100:79.

David Zach před utkáním říkal, že Opava se nesmí nechat Kolínem uspat. Opavští si vzali jeho slova z předzápasové porady k srdci. V prvním poločase byli jasnými pány na palubovce a do kabin šli s třicetibodovým náskok. „První poločas byl z našeho pohledu výborný,“ pochvaloval si opavský trenér Petr Czudek. „Hráli jsme agresivně na obou polovinách palubovky. Protočili jsme deset hráčů,“ pokračoval kouč BK Opava.

Ve třetí čtvrtině se Středočeši začali více prosazovat. „V poločasové přestávce jsme si řekli, že nesmíme polevit v koncentraci a že navážeme na výkon z první půle. Kolín snížil sestavu, začal hrát vabank. Dovolili jsme mu výsledek korigovat. Čtvrtou čtvrtina už byla výsledkově naše,“ uzavřel Petr Czudek.

GEOSAN Kolín - BK Opava 79:100 (17:32, 30:60, 59:77)

Body: Halada 20, Bošković 19, Goga 15, Novotný 8, Číž 6, Bistrović 4, Veljković 4, Novák 3 - Gniadek 16, Pecháček 16, Farský 12, Jurečka 12, Šiřina 12, Mokráň 11, Slavík 8, Švandrlík 6, Zbránek 5, Kouřil 2.

Rozhodčí: Kučírek, Karafiát, Jeřáb. TH: 15/10:21/15. Trojky: 11:13. Doskoky: 27:50. Fauly: 23:18. Diváci: 269.