• Novinky
  • Opavě uteklo vítězství mezi prsty. Do Ostravy se chceme vrátit

23. 04. 2024

Opavě uteklo vítězství mezi prsty. Do Ostravy se chceme vrátit

Opavský tým měl na Tatranu opět převahu v hledišti. Naši fanoušci byli jedním slovem úžasní. I na palubovce to vypadalo dobře. Ve čtvrté čtvrtině si Opava vytvořila slušný náskok. Bohužel o ten přišla. Nakonec Michal Svoboda trojkou nasměroval zápas do prodloužení. V něm bohužel slavila vítězství Ostrava. Celkově vyhrála 100:93.

Opavští borci nehráli špatně. Dokázali zareagovat na ostravský nástup. Skvěle se rozjel Kuba Šiřina, který byl k neudržení. Pálil ze všech pozic, vycházely mu nájezdy. Ve čtvrté čtvrtině nasadili Opavští k trháku. Favorit si vypracoval až dvouciferný náskok a vypadalo to, že kráčí za druhou výhrou v sérii. Jenomže v závěru se děly věci. Šiřina byl při průniku sestřelen, rozhodčí zůstali ale klidní. Na druhé straně přišly chyby v obraně. Zbytečný faul při šestkách, následná lehká trojka. Necelé čtyři vteřiny před koncem vedli hosté o tři body. Jenomže nedokázali ubránit Michala Svobodu a ten trojkou poslal zápas do prodloužení.

V něm již kralovala Ostrava a slavila třetí výhru v sérii. „Dobře jsme si půjčovali balon, dávali jsme koše. Bohužel smůla se nám lepí na paty. Vyrobili jsme mentální chyby, které nás položily,“ přiznal Petr Czudek. „Kluci bojovali. Odvedli na palubovce maximum. Bohužel to nestačilo. Vykopali jsme si jámu, do které jsme spadli. Tenhle tým má ale charakter. Ještě jsme neřekli poslední slovo, do Ostravy se vrátíme,“ podotkl kouč BK Opava. „Je to těžké. Ostrava hraje v pohodě, jak jsem ale řekl, zbraně neskládáme. Svému týmu věřím,“ zakončil Petr Czudek.

NH Ostrava - BK Opava 100:93 (25:18, 38:41, 56:67, 87:87)

Body: Madden 21, M. Svoboda 21, Majerčák 15, Williams 15, Heinzl 13, Rhodes 13, Škranc 2 - Šiřina 25, Puršl 12, Švandrlík 10, Gniadek 9, Kouřil 9, Mokráň 8, Jurečka 7, Farský 6, Zbránek F4, Slavík 3.

Rozhodčí: Vyklický, Pokorný, Karafiát. TH: 31/22:37/27. Trojky: 12:10. Doskoky: 46:40. Fauly: 30:29. Diváci: 1200. Stav série: 3:1.