• BK Opava
  • Novinky
  • Opavská čtrnáctka ovládla domácí kvalifikaci o ligu

  21. 05. 2024

Opavská čtrnáctka ovládla domácí kvalifikaci o ligu

Velká gratulace míří k basketbalistům opavské čtrnáctky Kluci zcela ovládli domácí kvalifikaci o ligu U 15 a zaslouženě bez ztráty kytičky postoupili. Společně s domácím celkem do bojů o postup zasáhly taky týmy z Třebíče, Nového Jičína a Prostějova.

V prvním utkání narazili Slezané na Prostějov. „V sezóně jsme nad tímto soupeřem vždy dokázali zvítězit,“ vracel se k úvodnímu duelu trenér Opavy Petr Martikán. „První minuty ukázaly, že jsme se na turnaj velmi dobře připravili. Soupeře jsme výborně bránili a kluci jasně ukázali, o co hrajeme. Od poločasu jsme mohli šetřit síly na odpolední zápas,“ pochvaloval si kouč BK Opava. Jeho výběr porazil Hanáky 85:51.

Odpoledne na domácí čekal výběr z Třebíče. „Jedná se o velmi fyzický tým. Díky našemu širokému kádru došlo k malým změnám v sestavě, které umožnily přísun nové energie. Po celých 40 minut jsme jasně dominovali a zvítězili jednoznačným rozdílem,“ byl spokojen Petr Martikán s výhrou 64:37.

Vrcholem kvalifikace byl nedělní duel s Novým Jičínem. „Pro nás to bylo utkání o všechno. Vítěz měl jistý přímý postup,“ podotkl trenér. „Naši hráči ovšem do zápasu pronikli s obrovskou energii a obětavostí. Bohužel jsme již od začátku týdne věděli, že tento zápas nedohraje Marek Martinák, který se školou odjížděl do Španělska. Chtěl bych velmi poděkovat mamince Marka, která mu umožnila odehrát první poločas. Marek svým přístupem utkání nakopl. Eliminoval hostujícího nejlepšího hráče, který za celé utkání nastřílel pouhé 4 body,“ byl nadšený trenér opavských žáků. V poločase vedli Opavští o sedm bodů. Ve druhém dějství zastali funkci nepříjemných obránců Richard Svrčina společně s Vojtou Krzywoněm. Po třetí čtvrtině jsme se dostali do dvacetibodového vedení, které jsme již nepustili a zvítězili o 27 bodů. Za zmínku stojí 37 bodů Martina Kocourka, který na palubovce kraloval. V derby zvítězili domácí 80:53.

Ve třech utkáních obdrželi Opavští 141 bodů, to znamená průměrně 47 bodů a nasázeli 229 bodů, to znamená 76,3 bodů. „O postupu tedy rozhodla naše výborná obrana. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, i těm, kteří nezasáhli do utkání. Rodičům děti, kteří vytvořili příjemnou atmosféru,“ zdůraznil Petr Martikán a závěrem řekl: „Jsem velmi rád, že s týmem budu pokračovat v následující sezóně. Jelikož vnímám velký posun hráčů za rok práce, již teď jsem zvědavý, jak budou kluci vypadat v další sezoně. Děkuji svému asistentovi, Davidu Klapetkovi a Rosťovi Dragounovi za kondiční přípravu mužstva.“

 

Kvalifikace o ligu U15M / Skupina B

BK Opava - BCM Orli Prostějov 85:51 (6:11, 49:22, 66:37)
Body Opavy: M. Vajda 15, Martinák 13, Bielik 12, Kocourek 12, Vidlička 8, Matušek 7, Machanec 5, Cojocaru 4, Gronský 3, Górecki 2, Krzywoň 2, Kurka 2.

TJ Třebíč - BK Opava 37:64 (9:16, 19:31, 25:50)
Body Opavy: Kocourek 22, Cojocaru 12, Martinák 12, Bielik 6, M. Vajda 4, Hertel 2, Krzywoň 2, Švrčina 2, Tůma 2.

BK Opava - BC Nový Jičín 80:53 (27:12, 38:31, 63:42)
Body Opavy: Kocourek 37, M. Vajda 12, Krzywoň 6, Machanec Kristián 6, Cojocaru 4, Gronský 4, Martinák 4, Bielik 3, Matušek 2, Špinler 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.