• BK Opava
  • Novinky
  • Opavská čtrnáctka padla v dohrávce, porazil ji Popov

  05. 02. 2024

Opavská čtrnáctka padla v dohrávce, porazil ji Popov

Na basketbalisty opavské čtrnáctky čekala v Žákovské lize dohrávka na palubovce Frýdku-Místku. Opavský výběr se snažil, na vítězství ale nedosáhl a prohrál 71:75. Domácí celek k vítězství dotáhl Patrik Popov, autor osmatřiceti bodů.

„Do zápasu jsme vstoupili s pocitem, že půjde vše samo,“ poznamenal na úvod trenér opavského celku Petr Martikán. „Pouštěla se tvrdší hra, Frýdek byl agresivnější a my jsme se s tím neuměli srovnat. Dokonce jsme prohrávali o devatenáct bodů,“ přiznal kouč BK Opava.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe. V našem podání šlo o úplně jiný tým než v úvodním dějství. Dvě minuty před koncem jsme dokázali zápas otočit a vedli jsme o bod. Bohužel nás stáhnutí bodového manka z prvního poločasu stálo hodně sil, což se projevilo v koncovce a nakonec jsme prohráli,“ zakončil Petr Martikán.

 

Basketpoint Frýdek-Místek - BK Opava 75:71 (22:16, 44:25, 55:50)

Body: Popov 38, Drabina 15, Mynář 7, Dvořák 4, Velička 4, Peterek 3, Hrubý 2, Lednický 2 - Mikuláš Vajda 21, Kocourek 19, Krzywoň 8, Martinák a Bielík 6, Petropulos 4, Tůma 3, Frank a Hudeček 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.