14. 05. 2023

Opavská paráda číslo dvě, Nymburk znovu poražen

Další parádní výkon v podání opavských basketbalistů. Slezané v semifinálové sérii podruhé v řadě porazili favorizovaný Nymburk. Odpor favorita definitivně zlomili v závěru. Výběr trenéra Petra Czudka zvítězil 84:77.

O první body se postaral domácí Mokráň. Po jeho trojce vedli Opavští 5:2. Středočeši brzy výsledek otočili. Po trojce Sehnala vedli 7:5. Za Opavské srovnával Slavík. Byl to ale favorit, komu se dařilo střelecky. Po pěti minutách hry si držel osmibodový náskok, ten o pár chvilek ještě narostl. Opavu vrátili do hry Mokráň se Slavíkem. Středočeši ale šli vzápětí do desetibodového vedení. Carl a Zbránek opět kousek z náskoku ukrojili. Jenomže poslední slovo měl v první desetiminutovce Kříž, který upravil 27:18.

Nymburk za tři minuty druhé čtvrtiny nasbíral pět faulů. Po šestkách Zbránka svítil na ukazateli skóre stav 26:33. O pár okamžiků později proměnil nájezd Šiřina a v hale bylo hned veseleji. Středočechy po time uklidnil trojkou Palyza. Hra Opavských se ale začala zvedat. Po Carlově smeči to bylo 32:36. Velký zápas hrál Zbránek. Díky jeho šestnácti bodům to bylo jen o dva. Opavští vylepšili obranu a drželi se na dostřel. Po akci Šiřiny s Gnaidkem byl rozdíl tříbodový 42:45.

Na začátku druhého poločasu si Nymburk zapsal tři body v řadě. Opava kontrovala šestkami Mokráně. Nymburk měl i v této pasáži zápasu problémy s fauly. Další dvě šestky proměnil Gniadek a bylo to jen o tři. Jenomže na druhé straně přišla trojka Locketta. A když se trefil i Autrey, prohrávali Slezané o osm. Opava se znovu oklepala. Poté, co se prosadil zpod koše Švandrlík, bylo to jen o dva. K vidění byl vyrovnaný basketbal. Ve třetí čtvrtině Švandrlík poslal trojkou Opavu do vedení.

Ve čtvrté čtvrtině si domácí pomohli trojkami a i díky skvělým fanouškům dotáhli zápas do vítězného konce.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 84:77 (18:27, 42:46, 67:67)

Body: Šiřina 17, Zbránek 16, Švandrlík 13, Mokráň 12, Gniadek 8, Carl 6, Kouřil 6, Slavik 4, Jurečka 2 - Kříž 14, Lockett 12, Autrey 12, Kovář 11, Sehnal 10, Benda 9, Watson 5, Palyza 3, Boeheim 1.

Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Scholze. TH: 27/28:14/21. Dvojky: 21/37:18/31. Trojky: 5/27:9/32. Doskoky: 47:30. Fauly: 25:27. Diváci: 3028. Stav série: 2:1.