01. 04. 2024

Opavská patnáctka veze z Ostravy pátý flek

Basketbalisté opavské patnáctky se o velikonočních prázdninách zúčastnili osmadvacátého ročníku Easter tournamentu v Ostravě. Do akce šlo dvanáct týmů, ty byly rozděleny do dvou skupin. Opava nakonec obsadila pátou příčku.

„Vzhledem k tomu, že jsme nebyli kompletní, tak jsme turnaji pojali jako příležitost zahrát si pro všechny. Nakonec z toho bylo krásné páté místo,“ řekl trenér Radovan Filip.

„O lepší umístění jsme se připravili hned v prvním utkání, kdy jsme prohráli s maďarským týmem Akademia Kobánya 48:50, a to košem v poslední vteřině,“ dodal kouč. Opava pak nestačila na Žilinu, které podlehla 54:66. „Soupeř na nás vyrukoval se zónovou obranou, s kterou se v soutěži nepotkáváme,“ přidal další postřeh k turnaji Radovan Filip.

Následně už Opavští brali samé výhry. Porazili slovinskou Lublaň 61:44, slovenskou Iskru Svit 68:50 a Karvinou 80:48. „Kluci se zápas od zápasu zlepšovali, což nám trenérům dělalo velkou radost. Ve skupině jsme skončili třetí a čekalo nás utkání o 5. místo proti Ústí nad Labem,“ přiblížil Radovan Filip. Opava porazila Severočechy 76:43. „Soupeře jsme přehráli hlavně rychlostí hry. Jsem rád, že si kluci zahráli i proti cizím družstvům a nezalekli se ani zmiňované zóny,“ pochvaloval si trenér.

Součástí turnaje byly i dovednostní soutěže. Ve dvou ze tří dokázali Opaváci zvítězit. V driblingovém slalomu zvítězil Marek Vajda a ve střelbě trojek Karel Harazin. Navíc do All-Star výběru byl vybrán Jakub Kraval.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.