06. 07. 2018

Opavská reprezentační stopa

Hráči v klubech mají sice volno, ale reprezentace nespí ani o prázdninách.

Hráči v klubech mají sice volno, ale reprezentace nespí ani o prázdninách.

Mužský tým má za sebou úspěšnou první část kvalifikace o účast na MS. V posledním dvojzápase porazili Češi Finsko 77:73 a Bulharsko 81:75 a postoupili do další fáze, v níž se střetnou s celky Francie, Ruska a Bosny a Hercegoviny. Z naší skupiny postoupili také Finové a Bulhaři. 

Na tomto úspěchu se podíleli i Opavané. V roli asistenta trenéra Ronena Ginzburga se poprvé představil Petr Czudek, na rozehrávce již tradičně působil opavský kapitán Jakub Šiřina. Ten v prvním zápase zaznamenal 3 body a 5 doskoků. Proti Bulharům sice bodově nepřispěl, ale k jednomu doskoku přidal hned 6 asistencí.

Také reprezentace U20 je s Opavou provázána. Trenérem se po Petru Czudkovi stal Láďa Sokolovský, jeho asistentem je další hráč prošlý Opavou - Patrik Smažák. Technickým vedoucím je Dušan Štěnička, jedním z fyzioteraputů je pak Petr Kivorchian. Opava měla v širší nominaci tři hráče: Lukáše Bukovjana, Jakuba Slavíka a Jiřího Štěpánka. Dva prvně jmenovaní pak figurují v užším výběru, který se v červenci v bulharské Sofii pokusí o postup do divize A, z níž naši mladí basketbalisté v minulé sezóně sestoupili.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.