16. 06. 2017

Opavská stopa v basketbalu 3x3

Probojovat se do turnaje World Tour, to je cíl týmu Streetsportline.eu.

Probojovat se do turnaje World Tour, to je cíl týmu Streetsportline.eu. Ten tvoří bývalí opavští hráči Ondřej Dygrýn a Jan Kratochvíl spolu s Filipem Zbránkem. Čtvrtým do party je pak Roman Zachrla. Ovládli sice suverénně první český turnaj Chance 3x3 v Ostravě, ale teď podřizují všechno postupu na World Tour a také postupu na Utsunomiya Masters v Japonsku.

Kvůli tomu poputují až do exotického Mongolska, kde získali divokou kartu na jednom z challengerů. Pak mají v plánu přesunout se do dánského Odense, kde si dva nejlepší celky vybojují účast na turnaji série World Tour v Praze. Duše týmu Ondra Dygrýn nevidí situaci nijak černě.

"Určitě chceme přivézt aspoň jednu World Tour. Myslím, že tam šance je. Konfrontaci známe a párkrát už jsme špičku dokázali také porazit. V Mongolsku to bude trochu těžší, tam je deset špičkových týmů. V Dánsku čtyři. K postupu z Mongolska by teoreticky stačilo i 4. místo. Jsou tam přihlášení i Lublaň a Novi Sad, kteří už jsou na World Tour kvalifikovaní. Pokud by obsadili jedno z postupových míst, tak kvalifikace padá automaticky na dalšího v pořadí," řekl pro webový portál iDnes.cz Ondra Dygrýn.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.