• BK Opava
  • Novinky
  • Opavská třináctka míří na republiku! Na kluky jsem hrdý, řekl Jiří Štěpánek

  15. 04. 2024

Opavská třináctka míří na republiku! Na kluky jsem hrdý, řekl Jiří Štěpánek

Husarský kousek se podařil basketbalistům opavské třináctky. Úspěšně prošli kvalifikačním turnajem a postoupili na republikový šampionát, který proběhne v první polovině května na olomoucké palubovce.

„Odehráli jsme hektickou sobotu. Oba zápasy byly pro nás velmi důležité. Řekli jsme si, že pokud chceme postoupit, musíme jít do toho s pokorou, respektem a krok za krokem, ať už se bude hrací den vyvíjet jakkoliv,“ vracel se k hektickému víkendu opavský trenér Jiří Štěpánek.

Úvodní utkání se Snakes Ostrava vyhráli Opavští 60:35. „Utkání jsme odehráli ve velkém stylu. V úvodu jsme vedli 12:0 a prakticky bylo rozhodnuto. Hru jsme kontrovali a naše vedení navyšovali,“ komentoval úvodní duel turnaje trenér BK Opava.

Druhé utkání s Frýdkem-Místkem bylo klíčové z hlediska postupu. „Z domácího kola jsme byli ve stavu minus 3. První čtvrtina byla na obou stranách hodně nervózní. Poté jsme si začali vytvářet pomalu náskok,“ pokračoval Jiří Štěpánek. „Na obou stranách byla vidět obrovská chuť. Poslední čtvrtinu jsme zvládli na výbornou a i přes nervózní start, vyhráli o třináct bodů,“ byl spokojený kouč úspěšného týmu. „Krom výkonu si pochvalu zaslouží i oba rodičovské tábory. Velmi hezky fandily a podporovaly své týmy,“ byl nadšený Jiří Štěpánek.

V neděli s NH Ostrava již o nic nešlo. Přesto Opava v okleštěné sestavě vydržela hrát první poločas zcela vyrovnaně. „Poté nám došly síly a 15 minut jsme nebyli schopní dát koš. Přesto byl tento zápas za mě moc povedený. Celý turnaj jsme zvládli a vezeme si vysněný postup na MČR, na kluky jsem velmi hrdý,“ zakončil Jiří Štěpánek.

 

BK Opava U13 – Frýdek-Místek 44:31

Body Opavy: Gronský 10, Machanec 8, Gargoš 8, Špinler 6, Páloci 4, Kraus 2, Běťák 2, Bartošík 2, Rozsíval 2.

 

BK Opava U13 – Snakes Ostrava 60:35

Body Opavy: Páloci 11, Machanec 10, Gronský 9, Gargoš 6, Kokošek 6, Rozsíval 5, Batošík 3, Glogar 2, Běťák 2, Kraus 2, Horák 2, Špinler 2.

 

BK Opava – NH Ostrava 19:41

Body Opavy: Daněk 4, Špinler 4, Gargoš 3, Páloci 2, Machanec 2, Kokošek 2, Drozd 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.