12. 03. 2024

Opavská třináctka v Ostravě zklamala

Dvě nepovedená utkání mají za sebou kluci opavské třináctky. V Ostravě nestačili na domácí výběr a dvakrát odešli poraženi. Trenér Jiří Štěpánek byl tentokrát dost zklamaný.

„Ve druhé fázi soutěže jedeme za vítězi základních skupin, což se rovná dvakrát s Novou hutí a Frýdkem-Místkem. Od utkání s Ostravou jsem očekával, že na naší hře půjde vidět zlepšení a chuť po lepším výsledku, kdy se stále soustředíme na druhý odvetný kvalifikační turnaj o Národní finále,“ řekl Jiří Štěpánek.

„Bohužel ihned po příjezdu na Novou huť nás více méně zajímalo spíše to, že soupeř má k dispozici sedm hráčů a obecně nedodržuje pravidla minibasketbalu, než to, že ve čtrnácti lidech bychom měli Ostravu uběhat, uhrát dobrý výsledek a hrát basketbal. Nakonec domácí uběhali nás a my jsme neměli absolutně co nabídnout,“ kroutil hlavou trenér opavských žáčků.

Ve druhém zápase se Opavští trochu zlepšili. „Ve druhém utkání nám občas svitla naděje v podobě hezké kombinace a přihrávek. Bohužel pár vlaštovek jaro nedělá,“ posteskl si Jiří Štěpánek a dodal: „Jedeme dál, musíme více zabrat. Za výkon v obou utkáních zaslouží velkou pochvalu Patrik Bartošík, bohužel byl jedniný."

 

BK NH Ostrava Poruba – BK Opava U13 44:30 (11:7, 25:12, 37:23)

Body Opavy: Bartošík 10, Páloci 6, O. Gronský 4, Daněk 3, Gürtler 2, Horák 2, Špinler 2, Kokošek 1.

 

BK NH Ostrava Poruba - BK Opava U13 55:30 (15:2, 31:8 45:16)

Body Opavy: Bartošík 7, Gürtler 5, Přasličák 4, Rozsíval 4, Gargoš 2, O. Gronský 2, Machanec 2, Páloci 2, Špinler 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.