04. 08. 2023

Opavská víceúčelová hala oslaví 20 let

V září tomu bude dvacet let od kolaudace a prvního basketbalového zápasu ve Víceúčelové hale Opava. Opavští basketbalisté se tehdy přesunuli z haly na Mařádkové, kde zažili své největší úspěchy.

"Vždy jsem chtěl, abychom naši krásnou halu vyprodali a aby byla mistrovská. V minulé sezóně se mi tento můj sen splnil, halu jsme vyprodali hned čtyřikrát a po dlouhém čekání se nám podařilo sesadit z basketbalového trůnu hegemona z Nymburku," uvedl trenér opavských basketbalistů Petr Czudek.

Ve dvacetileté historii haly se v ní udála kromě sportovních klání také celá řada akcí a koncertů. Jejím hlavním využitím je ale basketbal, s třítisícovou kapacitou jde v republice o největší basketbalovou halu. Opavští basketbalisté proto ve spolupráci s městem Opava připravují k tomuto kulatému výročí oslavy.

Ty se uskuteční na konci prázdnin v sobotu 2.9. se začátkem v 10 hodin. Dopoledne se představí basketbalová mládež, dále budou probíhat komentované prohlídky haly včetně návštěvníkům jinak nepřístupných prostor. Na prohlídku je nutná rezervace místa, začátek prohlídky bude u hlavního vchodu a účastníci se podívají mimo jiné do masérny, šatny trenérů, kabiny "A" mužstva, wellness, posilovny, dispečinku, kotelny, rozvodny a hotelové části haly.

Na ochozech bude výstava fotografií z výstavby haly či výstava basketbalových pohárů a tiskovin, které se váží k provozu haly.

Na parkovišti před halou bude v případě příznivého počasí probíhat střelba na koš a další soutěže pro děti s doprovodným programem.

Na odpoledne je připraveno setkání významných osobností, které se zasloužily o výstavbu haly či na její palubovce předváděly špičkové sportovní výkony. Připraveno bude rovněž setkání s těmito dnes už povětšinou bývalými hráči, takže zejména basketbaloví pamětníci si přijdou na své.

"Ve spolupráci s kanceláří primátora jsme oslovili všechny, kteří se o výstavbu haly či její následný provoz nějakým způsobem zasloužili nebo zde zanechali výraznější stopu jako hráči," uvedl sekretář BK Opava Dušan Štěnička a pokračoval: "Na klubovém webu budeme postupně zveřejňovat seznam těch, na které se v den oslav v hale můžete těšit."

Hlavním tahákem oslav pak bude od 17 hodin utkání BK Opava s polským vicemistrem WKS Śląsk Wrocław. Předprodej vstupenek na toto utkání bude probíhat od 14. srpna 2023 na Ticketporalu. Do té doby bude probíhat prodej permanentek, které na toto přípravné utkání rovněž platí.

Účastník EuroCupu a polský vicemistr však nebude jediným zvučným týmem, který se do konce letošního roku v hale představí. Díky účasti Opavy v Basketbalové lize mistrů uvidí basketbaloví nadšenci z širokého okolí i týmy Vilniusu, Dijonu a Patrasu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.