• BK Opava
  • Novinky
  • Opavské béčko čeká bitva o první trojku. Fanoušci se nudit nebudou, slíbil trenér Vlček

  25. 01. 2024

Opavské béčko čeká bitva o první trojku. Fanoušci se nudit nebudou, slíbil trenér Vlček

Základní část první basketbalové ligy míří do finále. Na programu je poslední kolo. Opavskému béčku jde v něm o hodně. Ve hře je totiž postup do první trojky a tím jistota účasti v play-off. Jenomže obdobně je na tom i opavský soupeř, a to Basket Brno U23.

„Máme před sebou zápas, který rozhodne o tom, zda postoupíme do nejlepší trojky východu a tím si zajistíme účast v play-off,“ poznamenal opavský trenér opavské rezervy Kryštof Vlček.

Tyto tři celky pak doplní nejlepší tři výběry ze západní skupiny. Brnu patří v aktuální tabulce třetí příčka. První vzájemné měření sil v jihomoravské metropoli skončilo porážkou Slezanů v poměru 55:71. „Brno má mladý tým. Na jeho soupisce figuruje osm hráčů, kteří v letošní sezoně už nastoupili v KNBL,“ upozornil kouč.

Opavské trápí slušná marodka. Mimo je největší hvězda týmu Kryštof Kavan. „Jsme na tom trošku zdravotně špatně. Uvidíme, v jaké sestavě nakonec nastoupíme. Náš osud máme ve svých rukou. Porveme se o výhru. Fanoušci se nudit nebudou,“ slíbil Kryštof Vlček a dodal: „Byli bychom moc rádi, kdyby si do haly našlo cestu co nejvíce diváků.“ Páteční duel má začátek v 19.30.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.